Учені: Манера танцювати розповідає про особистість

Учені: Манера танцювати розповідає про особистість

Музика пробуджує в людині сильні почуття, які виражаються в рухах тіла

На танцмайданчиках та дискотеках багато пар утворюються саме тому, що є можливість підсвідомо вивчити характер один одного.

За манерою танцювати можна зробити деякі висновки про особистість танцюючого, з'ясували учені. Це є одною з причин того, що саме на танцмайданчиках та дискотеках утворюються багато пар – є можливість підсвідомо вивчити характер один одного.

Науковці розділили випробуваних на 5 груп – екстравертів, неврастеніків, конформістів, чутливих та сприйнятливих, сумлінних - після чого спостерігали, як представники цих груп танцюють під різну музику.

У дослідженні взяли участь 60 добровольців. 3 900 претендентів вибрали найбільш яскраво виражених носіїв певних рис особистості. Кожен з учасників виконав довільні танці під 30 музичних композицій в стилях рок, техно, латино, джаз, фанк і поп.

В результаті з'ясувалося, що, екстраверти найактивніше пересуваються по танцмайданчику, рухи їх голови і рук часто енергійні і навіть зайві. Неврастеніки здійснюють різкі, уривчасті рухи головою і ногами. Конформісти зазвичай вибирають більш плавні стилі танцю, пересуваючись танцмайданчиком і розмахуючи руками.

Чутливі люди зазвичай роблять ритмічні рухи у вертикальному напрямку і не пересуваються танцмайданчиком так часто, як інші. Сумлінні люди активно пересуваються танцмайданчиком і витягають свої руки далі, ніж інші танцюристи.

До того ж, виявилося, що одна і та сама людина по-різному танцює під різну музику. Рок-музика викликала найсильніший відгук в екстравертів. Чутливі активніше за інших реагували на техно. Конформісти краще за інших освоїли музику в стилі латино, а сумлінні, подібно чутливим, налаштувалися на техно. Неврастеніки розкривалися тільки під рок-музику, під решту мелодій вони обмежувалися слабкими, нервовими рухами.

Музика пробуджує в людині сильні почуття, які виражаються в рухах тіла, зазначив керівник ексеріменту доктор Джеф Лак з Університету Ювяскюля (Фінляндія). За його словами спостерігачам навіть рухи роботів здаються виразом їх "особистості".

Читайте також:

Британські вчені вирахували, які чоловічі танці подобаються жінкам

Українські танцівниці викликали політичний скандал у Туреччині

Саакашвілі навчить школярів грузинським танцям

Повʼязані теми:

Наступна публікація