Вчені: жінки не можуть побороти шкідливі звички без чоловіків

Вчені: жінки не можуть побороти шкідливі звички без чоловіків

Ілюстрація / Фото: liveinternet.ru

Американські вчені попрактикувалися на мишах і вияснили, що жінки більше схильні до згубних звичок, і навіть відмовитися від них без чоловіків не можуть.

Дослідники прийшли до висновку, що представниці прекрасної статі набагато легше стають залежними від шкідливих звичок і згубних пристрастей, ніж чоловіки, і, крім того, значно важче з ними розлучаються, причому – без допомоги чоловіків взагалі не здатні позбутися згубних пристрастей.

Ці дані були отримані командою фахівців з Інституту молекулярної і поведінкової неврології при університеті штату Мічіган в результаті спостережень за пацюками, у яких була викликана залежність від кокаїну. Як виявилося, мотивація самок працювати заради отримання наркотику була набагато вищою, ніж у самців.

На думку одного з провідних авторів роботи професора Дженніфер Каммінгс, найбільш схильними до формування стійкої залежності від даної речовини виявилися особини, що відрізняються підвищеною імпульсивністю та вираженою реакцією на стрес, які, крім усього іншого, легко навчалися і розуміли, що потрібно зробити, щоб отримати кокаїн.

У свою чергу, дані якості, як підкреслює професор, безпосередньо пов'язані зі статевою приналежністю, в тому числі, і в людей.

Фахівці помітили, що поведінкові відмінності між гризунами різних статей, які намагаються отримати нову дозу кокаїну, були особливо помітні в тому випадку, якщо їм давали наркотик у невеликих кількостях.

При посиленні впливу дані особливості ставали менш очевидними. З точки зору доктора Каммінгс, наркотичної залежності, таким чином, більшою мірою схильні люди з певним емоційним складом, проте статева приналежність в цьому відношенні також має істотне значення. Причому - самки без самців не відмовляться від наркотиків.

Читайте також:

Експерти підрахували, за який час куріння та їжа наносять шкоду організму

Топ-10 найшкідливіших продуктів для організму

Вчені дізналися секрет привабливості жінок для п'яних чоловіків

Повʼязані теми:

Наступна публікація