Відпочинок на пляжі знижує рівень IQ

Відпочинок на пляжі знижує рівень IQ

Двотижнева відпустка на пляжі призводить до зниження розумових здібностей

Німецькі психологи дійшли висновку, що відпочинок на пляжі "вбиває" мозок, значно знижуючи розумові здібності людини.

Німецькі вчені з Університету Ерлангена дійшли висновку, що двотижнева відпустка, проведена на морі, може привести до значного зниження IQ.

"Чотирнадцяти днів повного спокою достатньо для того, щоб знизити IQ на 20 пунктів - це більше, ніж різниця між обдарованим та середнім студентом", - впевнений професор психології Гленн Вілсон.

Згідно з його дослідженням, зниження розумових здібностей може розпочатися ще з бронювання туру і електронного листування, що супроводжує цей процес. Подібне "email-бомбардування" вже може коштувати туристу 10 пунктів IQ.

Примітно, що за даними вченого, це вдвічі більше, ніж ефект від куріння марихуани.

Йдеться про явище, яке отримало назву "Інфоманія", коли під час інтенсивного листування людина концентрується на очікуванні вхідного повідомлення на шкоду основній роботі. Як з'ясував психолог, мозок відчуває труднощі, намагаючись впоратися з декількома завданнями одночасно.

Потім коефіцієнт інтелекту мандрівника опиняється під загрозою через стрес від авіаперельоту. Побоювання з приводу страйків, вулканічного попелу і погоди, а також правильно зайнятої черги, можуть підвищити рівень гормону стресу кортизолу. Зі свого боку, це може призвести до пошкодження деяких клітин в областях мозку, які відповідають за короткочасну пам'ять і концентрацію.

Якщо турист вирішить боротися зі стресом за допомогою спиртного під час перельоту, то ризикує втратити ще від 10 до 20 пунктів IQ, залежно від кількості випитого.

Подальші випробування для рівня інтелекту туристів розпочинаються безпосередньо на пляжі. Згідно з дослідженням професора Зігфріда Леха, під час засмаги лобові частки мозку буквально висихають.

Крім того, за його даними, тривала бездіяльність знижує надходження кисню до мозку, що шкідливо для його клітин.

Таким чином, стверджують науковці, двох тижнів відпочинку на сонячному курорті цілком достатньо, щоб знизити рівень інтелекту на 20 одиниць.

Щоб не допустити такого удару по інтелекту, вчені радять влаштовувати мозку розминку під час відпустки: хоча б 15 хвилин на день приділяти грі в шахи, розгадуванню ребусів або іншим розумовим вправам.

Читайте також:

Сидяча робота в офісі на 40% підвищує ризик ранньої смерті

Захід шокований російськими туристами, які замовляють коктейлі відрами

Названо ТОП-10 напрямків для пригодницького туризму

Вчені передбачили кінець еволюції - людський мозок досяг межі розвитку

Повʼязані теми:

Наступна публікація