Японці навчилися синтезувати м'ясо з екскрементів і робити "шітбургери" (відео)

Японці навчилися синтезувати м'ясо з екскрементів і робити "шітбургери" (відео)

Скріншот з відео / Фото: Digital Trends

Японці винайшли нове рішення для вирішення продовольчої проблеми у світі - перевести людину на замкнений цикл. Так, вони нечистоти та ексременти синтезували у м’ясо та вигадали конкурента гамбургера - "шітбургер".

Японські вчені запропонували свіже рішення продовольчої проблеми для населення Землі, яке постійно зростає. Вони винайшли спосіб синтезувати м'ясо з людських екскрементів.

Винахідником прогресивного способу переведення людини на замкнений цикл став Міцуюкі Ікеда, дослідник з лабораторії Окаяма. До нього звернулося підприємство, що обслуговує каналізацію Токіо, з проханням розібратися, чи не можна знайти якесь застосування гігантським масам нечистот, які доводиться вигрібати з труб, що збирають відходи багатомільйонної японської столиці.

Дослідивши складники мулу, який накопичується каналізацією, Ікеда знайшов в ньому високий вміст бактерій, що переробляють нечистоти в протеїни. Виділивши білки і додавши до них підсилювач реакції, вчені отримали потрібний результат.

В "м'ясі" міститься 63% білків, 25% вуглеводів, 3% жирів і 9% мінералів. Для того, шоб продукт був більш схожим на справжнє м'ясо, до нього додають натуральний червоний барвник, а також підсилювач смаку на основі сої.

Перші добровольці, які ризикнули спробувати результат роботи вчених, стверджують, що за смаком продукт дійсно нагадує м'ясо.

Знайдений японцями спосіб вирішення продовольчої проблеми має певні переваги, відзначають експерти: адже зараз 18% викидів, що створюють парниковий ефект, припадають на частку м'ясної промисловості.

Крім того, скотарство споживає занадто багато цінних ресурсів, а також дає громадськості привід поміркувати про жорстокість до тварин.

"Шітбургери", як їх уже умовно назвали японці, здатні вирішити всі ці проблеми. До того ж вони містять менше калорій, ніж звичні гамбургери. Але поки що японці не ризикують їсти шітбургери.

Професор Ікеда розуміє природу цього психологічного бар'єру: адже дійсно штучне м'ясо синтезовано буквально з нечистот. Але вчені все-таки не втрачають надії, що з часом у шітбургеров знайдеться достатньо покупців, які зрозуміють всі переваги такого безвідходного виробництва.

У разі масового розповсюдження продукту коштувати він буде стільки ж, скільки зараз - гамбургери з натурального м'яса. Поки ж, з огляду на витрати на науково-дослідну роботу, вони обходяться в 10-20 разів дорожче традиційної продукції.

Це не перша спроба переключити людину на замкнений цикл. Наприклад, космонавти на Міжнародній космічній станції з задоволенням п'ють воду, синтезовану з їх поту, вологи, конденсованої в результаті дихання, а також сечі.

Читайте також:

Американський соціолог виявив, що "обмінний курс" сексу впав

У Львові відкрився музей-ресторан сала

Вчені з’ясували, якою повинна бути ідеальна жінка

"Пивний круїз" пропонують туристам з Риму до Барселони

Повʼязані теми:

Наступна публікація