Американський соціолог виявив, що "обмінний курс" сексу впав

Американський соціолог виявив, що "обмінний курс" сексу впав

Ілюстрація

Розмірковуючи про "інтимну економіку", техаський дослідник розповів про те, який був "обмінний курс" сексу в колишні часи і чому він змінився.

Соціолог з Техаського університету Марк Регнерус розкрив, на його думку, один з головних невизнаних фактів про секс - ми встановлюємо на нього ціну. Вчений стверджує, що "секс - в якомусь сенсі обмін. Кожна людина що-небудь дає партнерові". Регнерус бачить прикмети економіки сексу всюди, і зазначає, що сам секс "подешевшав".

У своїй книзі "Дошлюбний секс в Америці: як молоді американці зустрічаються, злягаються і замислюються про вступ у шлюб" Регнерус і його співавтор Джеремі Укер прийшли до висновку, що нинішні правила романтичних відносин "ставлять чоловіків, які не перебувають у шлюбі, у більш вигідне становище", а жінок, які прагнуть до заміжжя і бажають зберегти цноту до весілля, карають.

"Сьогодні секс цінується дуже дешево", - зазначив Регнеруса. Розмірковуючи про "інтимну економіку", дослідник розповів про те, який був "обмінний курс" сексу в колишні часи і чому він змінився.

Регнерус підкреслив, що вчені давно визнали - створення пар грунтується на обміні послугами. Навіть в давнину чоловік і жінка сходилися тому, що жінка може готувати, господарювати по будинку, народжувати дітей, а чоловік - полювати і захищати сім'ю. Іноді при "обмін" використовувалися гроші або майно у формі приданого або калиму за наречену.

На думку Регнеруса, нові правила сексу з'явилися завдяки протизаплідним пігулкам.

"Раніше ринок сексу був майже суміщений з ринком наречених", - пояснив він. Щоб вступити в інтимні стосунки з конкретною жінкою, чоловік зазвичай повинен був дати їй щось дуже цінне - одружитися на ній або хоча б запропонувати руку і серце. Але тепер ринок сексу і ринок наречених існують окремо. Як чоловіки, так і жінки зазвичай спочатку приходять на "ярмарок плотських утіх".

"Чоловіків на ньому, як правило, більше, діє закон попиту і пропозиції: меншість більш могутня", - відзначив Регнерус.

Втім, є і ринки сексу, де переважають жінки, - наприклад, у багатьох університетах і великих містах. "Отже, чоловіки можуть встановлювати - і встановлюють - свої ціни на секс", - наголосив дослідник.

За його словами, чоловікам вигідно займатися сексом часто, з різними партнерами, без зобов'язань і присмаку романтики. Багатьох молодих жінок це влаштовує, але деякі з них недооцінюють "довгострокові ризики перебування на ринку сексу" і виявляють, що вступ у шлюб відтягується. Причина в тому, що на ринку наречених, на відміну від ринку сексу, чоловіки в меншості: вони-то і диктують правила.

Проте Регнерус зазначив, що жінки в силах вплинути на норми сексуального життя.

"Коли жінки змовляються обмежити доступ жінок до своїх тіл, це йде на благо всім жінкам", - підкреслив він. За його словами, якщо представниці прекрасної статі стануть впливовішими в сексуальних відносинах, ми побачимо більше шлюбів, більш старанні залицяння з боку чоловіків і так далі - "секс подорожчає." Але сьогодні нічим таким і не пахне ", - зауважив Регнерус.

Читайте також:

Любителі сексу з автомобілями розповіли, яке задоволення вони отримують

Визначено 5 найбільш популярних країн для секс-туризму

Вчені розгадали таємницю жіночого оргазму

Повʼязані теми:

Наступна публікація