Американський соціолог виявив, що "обмінний курс" сексу впав

Дата публікації
Перегляди
3982
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Американський соціолог виявив, що "обмінний курс" сексу впав

Ілюстрація

Розмірковуючи про "інтимну економіку", техаський дослідник розповів про те, який був "обмінний курс" сексу в колишні часи і чому він змінився.

Соціолог з Техаського університету Марк Регнерус розкрив, на його думку, один з головних невизнаних фактів про секс - ми встановлюємо на нього ціну. Вчений стверджує, що "секс - в якомусь сенсі обмін. Кожна людина що-небудь дає партнерові". Регнерус бачить прикмети економіки сексу всюди, і зазначає, що сам секс "подешевшав".

У своїй книзі "Дошлюбний секс в Америці: як молоді американці зустрічаються, злягаються і замислюються про вступ у шлюб" Регнерус і його співавтор Джеремі Укер прийшли до висновку, що нинішні правила романтичних відносин "ставлять чоловіків, які не перебувають у шлюбі, у більш вигідне становище", а жінок, які прагнуть до заміжжя і бажають зберегти цноту до весілля, карають.

"Сьогодні секс цінується дуже дешево", - зазначив Регнеруса. Розмірковуючи про "інтимну економіку", дослідник розповів про те, який був "обмінний курс" сексу в колишні часи і чому він змінився.

Регнерус підкреслив, що вчені давно визнали - створення пар грунтується на обміні послугами. Навіть в давнину чоловік і жінка сходилися тому, що жінка може готувати, господарювати по будинку, народжувати дітей, а чоловік - полювати і захищати сім'ю. Іноді при "обмін" використовувалися гроші або майно у формі приданого або калиму за наречену.

На думку Регнеруса, нові правила сексу з'явилися завдяки протизаплідним пігулкам.

"Раніше ринок сексу був майже суміщений з ринком наречених", - пояснив він. Щоб вступити в інтимні стосунки з конкретною жінкою, чоловік зазвичай повинен був дати їй щось дуже цінне - одружитися на ній або хоча б запропонувати руку і серце. Але тепер ринок сексу і ринок наречених існують окремо. Як чоловіки, так і жінки зазвичай спочатку приходять на "ярмарок плотських утіх".

"Чоловіків на ньому, як правило, більше, діє закон попиту і пропозиції: меншість більш могутня", - відзначив Регнерус.

Втім, є і ринки сексу, де переважають жінки, - наприклад, у багатьох університетах і великих містах. "Отже, чоловіки можуть встановлювати - і встановлюють - свої ціни на секс", - наголосив дослідник.

За його словами, чоловікам вигідно займатися сексом часто, з різними партнерами, без зобов'язань і присмаку романтики. Багатьох молодих жінок це влаштовує, але деякі з них недооцінюють "довгострокові ризики перебування на ринку сексу" і виявляють, що вступ у шлюб відтягується. Причина в тому, що на ринку наречених, на відміну від ринку сексу, чоловіки в меншості: вони-то і диктують правила.

Проте Регнерус зазначив, що жінки в силах вплинути на норми сексуального життя.

"Коли жінки змовляються обмежити доступ жінок до своїх тіл, це йде на благо всім жінкам", - підкреслив він. За його словами, якщо представниці прекрасної статі стануть впливовішими в сексуальних відносинах, ми побачимо більше шлюбів, більш старанні залицяння з боку чоловіків і так далі - "секс подорожчає." Але сьогодні нічим таким і не пахне ", - зауважив Регнерус.

Читайте також:

Любителі сексу з автомобілями розповіли, яке задоволення вони отримують

Визначено 5 найбільш популярних країн для секс-туризму

Вчені розгадали таємницю жіночого оргазму

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3982
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація