Антикорупційне бюро закрило справу проти Гонтаревої

Детективи не знайшли криміналу у виведенні коштів з "Дельта Банку".

Національне антикорупційне бюро України закрило кримінальну справу за фактом зловживання главою Нацбанку Валерією Гонтаревою службовим становищем.

Про це йдеться у повідомленні НАБУ.

У відомстві зазначили, що провадження було закрито у зв'язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.

Нагадуємо, кримінальне провадження було порушене 16 грудня 2015 року за заявою голови правління ГО "Центр протидії корупції" Віталія Шабуніна. За його словами, голова НБУ, зловживаючи службовим становищем, повідомила своїм родичам про фінансовий стан "Дельта Банку", що надало їм перевагу у знятті коштів з депозитних рахунків у цьому банку до введення тимчасової адміністрації.

Він посилався на публікацію журналіста Олександра Дубінського в соціальній мережі Facebook, який опублікував копію банківського документу по рахунку невістки Гонтаревої, відповідно до якого з її рахунку було списано суму комісії за зняття готівки у розмірі 124 900 грн, що могло свідчити про зняття нею коштів у лютому 2015 року на загальну суму близько 12 млн. грн.

В НАБУ зазначають, що під час досудового розслідування було встановлено, що сума 124 900 грн не була комісією за видачу готівки, а була сумою, з якої така комісія розраховувалася.

У заяві Шабуніна також йшлося про те, що син голови Нацбанку Антон Гонтарев, користуючись особливими перевагами, зняв кошти по депозитному вкладу у час, коли "Дельта Банк" вже фактично не повертав кошти. При цьому Гонтарев перевів свої депозити на рахунки інших людей.

У НАБУ зазначили, що шляхом перерахування коштів на рахунки інших осіб та зняття коштів частинами з рахунків "Дельта Банку" зняли кошти приблизно 13 тис. клієнтів банку на загальну суму близько 2 млрд. грн.

"Отже, операції сина голови НБУ не мали виключний характер, відтак не можуть розглядатися як надання переваги близьким особам шляхом зловживання службовим становищем", - йдеться у повідомленні.

В Антикорупційному бюро зазначили, що перевірка щодо інших резонансних публікацій, що стосуються діяльності посадових осіб НБУ, триває.

ВідеоУ панамських паперах засвітились Валерія Гонтарева та Геннадій Труханов

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: