Без оцінок. Міносвіти планує реформувати початкову школу

Ідею вже виклали на обговорення для вчителів та громадськості.

Міністерство освіти планує реформувати початкову школу.

Про можливі нововведення та зміни йдеться у сюжеті "Сніданку з "1+1".

Проект запланованої реформи вже виклали на обговорення для вчителів та громадськості. Зокрема, в ньому пропонують взагалі не ставити оцінки дітям до четвертого класу.

Наразі, за словами учителів молодших класів, дітей оцінюють за допомогою спеціального документа від Міносвіти, де розписано все, як та за що ставиться оцінка.

Наприклад, за кілька грубих помилок маленьким школярам ставлять достатньо низький бал.

"Допущено шість помилок грубого характеру, відповідно до вимог, на жаль, більше шести балів я поставити не можу при всій своїй любові і симпатії до цієї прекрасної дитини", - пояснила вчитель української мови та літератури Тамара Тананай.

Така жорстка система оцінювання є відголоском тоталітарної педагогіки, вважає кандидат педагогічних наук і заслужений працівник освіти України Ігор Лікарчук.

Тому, за переконанням Лікарчука, без оцінок у молодших класах взагалі можна обійтися.

"Це у нас залишок тоталітарної педагогіки – має бути оцінка і в результаті має бути або похвала, або покарання. Ми змалечку не виховуємо мотивацію до навчання", - пояснив Лікарчук.

Експерт навів приклад країн, де взагалі є лише дві оцінки – "знає" або "не знає" і пояснив, що в Україні конче треба змінити підхід до оцінювання школярів.

А поки цього не сталось, Лікарчук радить батькам учнів не робити великої трагедії з невисоких оцінок своїх дітей.

Аби підбадьорити дитину до нових звершень, експерти радять наводити малюкам приклад відомих людей, які стали успішними, попри невисокі оцінки у школі.

ВідеоУ Міністерстві освіти хочуть реформувати початкову школу

Нагадаємо, що раніше президент України Петро Порошенко наголосив на необхідності оновлення освітніх стандартів, навчальних програм та підручників. Президент зауважив на необхідності оновлення змісту освіти, приведення його до потреб людини, суспільства та держави, відзначивши важливість оновлення освітніх стандартів, навчальних програм, назвавши дуже актуальним питання оновлення підручників.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: