Церковний календар на 1 липня - кому моляться віряни

Церковний календар на 1 липня - кому моляться віряни

1 липня - день пам’яті мучеників Леонтія, Іпатія і Феодула / Фото: pixabay.com

Якому святому молитися 1 липня та кого вшановує церква, читайте в матеріалі ТСН.ua.

Яке свято 1 липня в церковному календарі

У п’ятницю, 1 липня 2022 року, церква вшановує пам’ять мучеників Леонтія, Іпатія і Феодула. Що нам відомо про цей день?

Церковний календар на 1 липня — день пам’яті мучеників Леонтія, Іпатія і Феодула

Святі жили в I столітті від Різдва Христового. Були військовими в римському війську. Святого Леонтія, за його доблесну службу, навіть призначили на керівну посаду - він очолював імператорське військо у місті Тріполі. Життя майбутнього мученика було сповнене благочестивості й доброчесності. Люди, що оточували його, любили Леонтія за доброту.

Якось у Тріполі імператор Веспасіан, який був відомий своєю жорстокістю у ставленні до християн, віддав розпорядження сенатору Адріану переслідувати християн і навіть позбавляти їх життя. Адріан відправив до міста Тріполі своє військо на чолі з майбутнім мучеником Іпатієм, щоб схопити Леонтія. Іпатій сильно захворів у дорозі і його стан все погіршувався. Уві сні під час тяжких мук побачив він ангела, який наказав Іпатію звернутися до Бога з молитвою. До того ж зробити це потрібно було всім загоном.

Прокинувшись, Іпатій і його загін тричі помолилися. Відразу страшна недуга відійшла від нього і він увірував у Христа. В загоні служив молодий воїн Феодул, якого дуже здивувало це чудо. Серце його спалахнуло полум'ям любові до Господа. І тому він разом з Іпатієм таємно пішов на пошуки Леонтія.

Щойно вони дійшли до Тріполі, їх зустрів мешканець цього міста і запросив до себе переночувати. Пізніше з'ясувалося, що це сам Леонтій. Іпатій та Феодул почали вмовляти його розповісти про Бога. А опісля захотіли отримати святе хрещення.

Загін воїнів прийшов до Тріполі разом із сенатором Адріаном. Він дізнався, що Феодул з Іпатієм прийняли християнську віру і наказав їм із Леонтієм публічно відмовитися від Бога. Але вони не захотіли цього зробити. Через це вони спочатку зазнали страшних катувань, а потім були вбиті.

Церковний календар на 1 липня: відео

Народні прикмети на 1 липня

  • Цього дня багато опадів - зима буде сніжною.
  • На вулиці від самого ранку гаряче - день буде ясним.
  • Якщо вранці немає роси - день буде дощовим.

Що не можна робити 1 липня

  • Не дозволяється лінуватися.
  • Не варто витрачати багато грошей.
  • Не можна сваритися, скаржитися і лаятися.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Який сьогодні день
Наступна публікація