Церковний календар на 25 травня - кому моляться віряни

Дата публікації
Перегляди
29к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Церковний календар на 25 травня - кому моляться віряни

Фото: commons.wikimedia.org

Якому святому молитися 25 травня та кого вшановує церква, читайте в матеріалі ТСН.ua.

Яке свято 25 травня в церковному календарі

У середу, 25 травня 2022 року, вшановують пам’ять святих Єпіфанія та Германа. Що нам відомо про цей день?

Церковний календар на 25 травня — день пам’яті святих Єпіфанія та Германа

Святий Єпіфаній Кіпрський або Саланмінський був палестинським монахом, єпископом міста Саламін (Кіпр), богословом-полемістом та письменником. Його вважають одним із ранніх Отців Церкви. Він прославився тим, що викривав єресь. Головним джерелом вчення він вважав вчення Орігена. А його погляди склалися під впливом аскетів з Палестини і Єгипту під час боротьби з аріанством, у якій він сам брав участь.

Народився в місті Елевтерополь (Палестина) 310 року. Потім навчався в Александрії Єгипетській. Через своє бажання більше дізнатися про Святе Письмо Єпіфаній вивчив грецьку, коптську, юдейську, арамейську мови та латинь. Спочатку відвідував пустельників, а потім і сам прийняв постриг. 333 року його висвятили на священника, а згодом він побудував монастир. Помер у віці 93 років.

Герман I Константинопольський / Фото: commons.wikimedia.org

Герман I Константинопольський був патріархом протягом 15 років та противником іконоборства. Народився 634 року в Константинополі. Його батько, Юстиніан, був сенатором, якого стратили 668 року за наказом імператора Костянтина IV. Тоді Германа схопили та відправили працювати церковним кліриком. Там в монастирі він і вивчив Святе Письмо. Його поставили єпископом у місті Кизик, а 715 року обрали патріархом Константинопольським.

Коли почалися гоніння за тими, хто шанував ікони, Герман викрив імператора Лева III в єресі. Вів переписку з Папою Римським щодо свого спротиву імператору. Потім відправив до Риму одну зі святинь, яка зберігається там донині. 17 січня 729 року склав з себе патріаршу владу на засіданні верховної ради через те, що не знайшов підтримки в питанні про іконошанування. Помер у віці 95-ти років та був похований в монастирі Хору в Константинополі.

Церковний календар на 25 травня: відео

Народні прикмети на 25 травня

  • Місяць має зеленуватий відтінок - буде дощ, якщо він ясний - чекайте на негоду.
  • Цього дня ніч світла і без роси - наступного дня буде дощ.

Що не можна робити 25 травня

  • Не можна сваритися і ображатися.
  • Не рекомендовано вживати алкогольні напої.
Наступна публікація