Чоловіки втратою свідомості "допомагають" дружинам народжувати

Дата публікації
Перегляди
2245
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чоловіки втратою свідомості "допомагають" дружинам народжувати

Чоловіки втрачають свідомість під час пологів своїх дружин

Лікарі позитивно оцінюють прагнення чоловіків буди поруч з дружинами при пологах, але це створює труднощі.

Українські чоловіки все частіше хочуть народжувати разом з дружинами, бути присутніми при пологах, щоб підтримати дружину.

На сьогоднішній день, за даними МОЗ, в Україні 52% пологів - партнерські, пише "Сегодня".

"У деяких областях, наприклад, Волинській, Полтавській та Донецькій взагалі до 90% таких пологів. Ми помітили, що пологи проходять легше, коли рідна людина поряд з породіллею. На психологічному рівні знижується рівень стресу, який вона переживає в той час, менше ускладнень, а це сприятливо позначається на дитині", - повідомила начальник відділу акушерсько-гінекологічної допомоги МОЗ Валентина Коломейчук.

Цікаво, що, на думку лікарів, присутність чоловіка під час самих пологів не є обов'язково.

"На етапі переймів чоловік дуже потрібен. Він може зробити масаж або підтримати при ходьбі дружину, просто заспокоїти словами. Але безпосередньо під час пологів вони можуть іноді заважати акушерам або навіть самі собі нашкодити. Бувало, чоловіки втрачали свідомість. Колеги розповідали історію, коли чоловік вдарився об підлогу так, що голову розбив до крові. Медики не знали, за кого хапатися - чи породіллі допомагати, чи рятувати татуся", - повілдомила заввідділенням патології вагітності та пологів Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН Ірина Жабченко.

Хоча, за її словами, в більшості випадків все проходить добре, крім ризику, що після пережитого чоловік не може бути близький з дружиною в інтимному плані. Важливо морально підготуватися до пологів.

Її колега з львівської обласної клінічної лікарні Наталя Готь зауважила, що жінкам легше, коли поруч матір породіллі.

"Вона і сама пройшла через пологи, і знає, що краще сказати, як підтримати. Хоча випадки різні бували, родичі породіль так панікували, що доводилося виводити з палати", - заявилв Готь.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2245
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація