Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Древня печатка Києва може вирішити суперечки навколо символів столиці

П'ятсотлітня печатка нині - єдина відома науці.

Печатку Київського магістрату 16 століття сьогодні вперше презентовано для публіки. Ця річ підтверджує статус Києва як однієї з найдавніших столиць. На ній написано "Печатка столичного міста землі Київської".

Замість архангела Михаїла зображені руки, що тримають лук зі стрілами. Як запевняють історики, таким має бути герб Києва, якщо спиратися на іcторичні артефакти. Фахівці вважають, що тепер питання, якими мають бути символи Києва та герб - зняте.

Ця печатка, якою користувалися 500 років, нині єдина, що відома науці. Придбали її у нащадків колекціонера. В яку суму обійшовся цей артефакт, нинішній власник воліє мовчати.

"Ця печатка ніколи не була в науковому обігу. Вона вирішить багато питань по символіці про архистратига", - переконує нинішній власник, колекціонер Олексій Шереметьєв.

Нагадаємо, одна з київських громадських організацій пропонує замінити головного столичного святого покровителя - архангела Михаїла на Гавриїла. Михаїл - охоронець, він із мечем, захищає Київ уже давно. І от ця агресивність не подобається активістам. Вони кажуть: треба не воювати, а любити і працювати.

Читайте також:

Януковича просять замінити столичного святого покровителя "негроїда" Михаїла

Вночі УПЦ МП розпочала несанкціоноване будівництво Десятинної церкви

На конкурсі із забудови Десятинної церкви в Києві вибухнув скандал

Залиште свій коментар

Вибір редакції