ДТЕК буде судитися з Росією через захоплені активи у Криму

Якщо спір не буде вирішено шляхом переговорів, "ДТЕК Крименерго" має намір передати його на розгляд у міжнародний арбітраж.

Енергохолдинг ДТЕК розпочав процедуру вирішення інвестиційного спору з Росією щодо активів компанії, контроль над якими був втрачений в результаті анексії Криму, і оцінює свої збитки в 500 млн доларів.

Про це як повідомили в прес-центрі компанії.

"ПАТ "ДТЕК Крименерго" розпочав процедуру рішення інвестиційного спору з Російською Федерацією в рамках Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом РФ про взаємний захист інвестицій. Цей спір викликаний націоналізацією інвестицій компанії на території Криму. Сума компенсації фактичних і потенційних збитків компанії може скласти понад 500 мільйонів доларів США", – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що у разі якщо спір не буде вирішений шляхом переговорів, "ДТЕК Крименерго" має намір передати його на розгляд у міжнародний арбітраж.

"З моменту незаконного захоплення "ДТЕК Крименерго" ми активно займалися відновленням документів, формуванням доказової бази, розробкою юридичної стратегії. Завершивши комплексний аналіз міжнародної практики та аналогічних прецедентів, ми направили на адресу Російської Федерації офіційне повідомлення про інвестиційний спір в рамках угоди про взаємний захист інвестицій між Україною і Росією", – заявив в. о. генерального директора ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук.

Нагадаємо, що ДПЕК Крименерго до так званої "націоналізації" був найбільшим постачальником електроенергії Криму і забезпечував більше 80% постачань електроенергії на території Кримського півострова.

Раніше повідомлялося, що на Дніпропетровщині сьогодні, 11 квітня, призупинила роботу Криворізька теплоелектростанція, що входить у холдинг ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова. Таким чином на підприємстві хочуть заощадити вугілля і накопичити його до літа. До того, як зупинити ТЕС повністю, на ній працював тільки один блок з десяти наявних. А на складах було близько 33,9 тисячі тонн вугілля.

Залиште свій коментар