Джемілєв заявив про завершення політичної кар'єри

Дата публікації
Перегляди
1057
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Джемілєв заявив про завершення політичної кар'єри

Мустафа Джемілєв. Ілюстрація / Фото: Дзеркало тижня. Україна

Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв заявив про завершення політичної кар'єри.

7 листопада Мустафа Джемілєв пообіцяв не брати участі у парламентських виборах і не висуватися на пост глави Меджлісу.

Втім, політичні опоненти не повірили у щирість заяв пана Джемілєва і назвали їх "східної хитрістю".

 "Я постарів і хочу дати дорогу молодим", - заявив Джемілєв, пише "Коммерсантъ-Украина".

Зробив цю заяву лідер меджлісу до того як стало відомо про узгодження президентом Віктором Януковичем кандидатури нового прем'єр-міністра Криму.

Як выдомо, Джемілєв вже двічі намагався піти з поста глави меджлісу в 2007 і 2009 роках, але більшість делегатів курултаю (національного парламенту) не приймали його відставку на тій підставі, що в статутних документах Меджлісу не передбачено добровільне складання повноважень.

Однак, як розповів лідер кримських татар, він знайшов лазівку в правилах: "Єдиний вихід - не балотуватися в делегати курултаю, так як голови обирають з числа делегатів".

Джемілєв пообіцяв допомагати майбутньому голові меджлісу. "У мене тут є свої амбіції: дуже багато розмов, що авторитет кримсько-татарського руху тримається за рахунок Мустафи Джемілєва, а я хочу довести, що справа не в Мустафі".

Політичні опоненти глави меджлісу сприйняли його заяви скептично.

"Я багато років знаю Мустафу-агу і повинен сказати, що не в східних традиціях відмова від лідерства на такому рівні. Я думаю, що тут більше східної хитромудрості, ніж якась вивірена і осмислена позиція", - сказав заступник голови Верховної ради Криму, член фракції "Регіони Криму" Григорій Іоффе.

Крім того, на думку пана Іоффе, "в кримсько-татарському національному русі зараз немає фігури, яка дорівнює Мустафі Джемілєву".

Заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз також вважає, що відставка Мустафи Джемілєва може негативно позначитися на політичних позиціях національного руху: "Догляд таких лідерів, як Мустафа Джемілєв, ніколи не залишається безслідним, і якщо це все-таки відбудеться, меджліс, звичайно, може ослабнути".

Раніше Джемілєв назвав призначення Анатолія Могильова головою ради міністрів Криму "найбільш дурним" призначенням Віктора Януковича.

7 листопада президент України Віктор Янукович призначив Анатолія Могильова на посаду голови Ради міністрів АР Крим.

Це призначення Могильову пророкував нардеп НУНС Геннадій Москаль ще у серпні цього року, після смерті тодішнього прем'єра Криму Василя Джарти. Москаль казав, що Джарти і Могильов - одна команда.

Читайте також:

Призначення Могильова погіршить становище кримських татар - експерти

Джемілєв назвав Могильова "найбільш дурним" призначенням Януковича

Янукович призначив Могильова прем'єр-міністром Криму

Москаль: новим прем'єром Криму стане Могильов

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1057
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація