Призначення Могильова погіршить становище кримських татар - експерти

Дата публікації
Перегляди
1411
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Призначення Могильова погіршить становище кримських татар - експерти

Анатолій Могильов. Ілюстрація / Фото: President.gov.ua

У лідера кримських татар Мустафи Джемільова конфлікт з екс-міністром МВС.

Призначення Анатолія Могильова головою Ради міністрів Криму поліпшить ситуацію на півострові, але стосунки влади з кримськими татарами можуть погіршитися.

За словами кримського політолога Володимира Джаралла, узгодження Віктором Януковичем кандидатури міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова на посаду глави уряду АРК - ідеальне рішення для республіки, але велика втрата для глави держави.

"Анатолій Могильов показав себе стратегічно мислячою людиною, який розуміє ситуацію. Він вміє брати на себе відповідальність за прийняті рішення. І коли необхідно діє суворо і навіть жорстко. У цьому й полягає втрата для президента", - заявив Джаралла.

Те, що Віктор Янукович погодився віддати Могильова, означає, що Крим є для партії влади регіоном, якому вона приділяє найпильнішу увагу, говорить Володимир Джаралла.

"Ця фігура може досить міцно утримувати півострів під контролем. Є і забавний момент: можна уявити обличчя Мустафи Джемілєва, який, як відомо, не раз проголошував себе мало не особистим ворогом Могильова?", - наголосив експерт.

У той же час інший кримський політолог Андрія Нікіфоров зазначив, що після призначення Могильова "деякі макіївські товариші, які сидять на валізах, почнуть знову розпаковувати свій багаж".

У цілому, вважає аналітик, півострів чекає продовження будівництва вертикалі влади Партії регіонів.

"По всій видимості, Могильов хотів свого призначення, адже не могли сюди надіслати всупереч його волі", - зазначив Нікіфоров.

Що ж стосується взаємовідносин нового керівника Ради міністрів з Меджлісом кримськотатарського народу, то останньому нікуди подітися від конфронтації з новим прем'єром - як мінімум, для збереження обличчя.

"Слід очікувати якісь демонстрації з цього приводу з боку Мустафи Джемілєва в найближчі дні, навряд чи вони будуть масованими, бо на них у меджлісу немає ресурсів, навряд чи вони щось змінять у цих заходах. Звичайно, вереску може бути багато, можуть бути апеляції до всіляких міжнародних структур. Можливо, що після перших таких криків ми побачимо, як влада і меджліс зіллються в черговому екстазі", - сказав політолог.

Нагадаємо, 7 листопада президент України Віктор Янукович призначив Анатолія Могильова на посаду голови Ради міністрів АР Крим.

Це призначення Могильову пророкував нардеп НУНС Геннадій Москаль ще у серпні цього року, після смерті тодішнього прем'єра Криму Василя Джарти. Москаль казав, що Джарти і Могильов - одна команда.

Пізніше з'являлася інформація, що прем'єр-міністром може бути призначений голова Верховної ради Криму Володимир Константинов або глава севастопольської міської держадміністрації Володимир Яцуба. Цю посаду також пророкували колишньому міністру МНС Нестору Шуфричу.

Читайте також:

Янукович призначив Могильова прем'єр-міністром Криму

Москаль: новим прем'єром Криму стане Могильов

ЗМІ: Янукович замінить Джарти екс-міністром

Шуфричу пророкують крісло Джарти

На посаду прем'єра Криму запропонували Лужкова

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1411
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація