Експерти порадили, як правильно купувати противірусні ліки в аптеці

Дата публікації
Перегляди
1715
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Експерти порадили, як правильно купувати противірусні ліки в аптеці

Експерти порадили, як правильно купувати противірусні ліки в аптеці / Фото: УНІАН

Фахівці рекомендують спочатку обстежитися в лікаря.

В Україні більшість ліків можна купити без проблем, а фармацевти самостійно ставлять діагноз і приписують медикаменти, йдеться в сюжеті програми "Сніданок з 1+1".

Журналісти вирішили перевірити ситуацію на собі: зайшли у три різні аптеки, назвали одні й ті самі симптоми - високу температуру та нежить, а у відповідь почули чіткий діагноз.

"Це вже може бути вірус або грип. Можна противірусне взяти. По ціні також можна підібрати. Головне, щоб сьогодні почала пити, і пройдуть всі ці симптоми", - кажуть в аптеках.

Медичний адвокат Олена Бабіч про цю проблему чує не вперше. Фахівець каже, що вона утворилась на законодавчому рівні. 

"Перше, що хочу сказати, що немає прямої заборони законодавством того, що фармацевт або провізор рекомендував би ті чи інші ліки. Але при цьому треба розуміти, що він не може з одного симптому поставити діагноз і призначити ті чи інші ліки", - пояснює юрист.

Якщо ж покупець все-таки дослухається до порад фармацевта, він дуже ризикує.

"По-перше, є ризик того, що результату не буде від такого лікування, по-друге, може бути погіршення, а по-третє, це будуть викинуті зайві гроші і дуже часто це немалі гроші", - попереджає медичний адвокат

Тож, для того, аби вберегти здоров'я та зберегти нерви, експерт радить йти в аптеку лише з рецептом від лікаря, адже під наглядом спеціаліста ви одужаєте набагато швидше.

Напередодні стало відомо, що епідемія грипу в Києві пішла на спад. У Центрі екстреної медичної допомоги кажуть, що пік розгулу недуги вже минув. Водночас, у столиці досі про всяк випадок зберігають додаткові вільні стаціонарні ліжка не лише в інфекційних, а й у тимчасово перепрофільованих відділеннях.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1715
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація