Філарет виступив проти назви "Православна церква України"

Дата публікації
Філарет виступив проти назви "Православна церква України"

Associated Press

Він випустив звернення.

Почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що він проти назви "Православна церква України" для помісної церкви. Про це йдеться у його зверненні до всієї української православної пастви, оприлюдненому в середу, 15 травня.

На його думку, ця назва виключає належність до неї православних українців, які проживають за кордоном.

"Чому ми не погоджуємося на назву Православна церква України, або в Україні. Тому що всі автокефальні церкви мають прикметникову назву... Лише нашу Церкву назвали не так, як інші - не Українська православна церква, а Православна церква України. Що за цим ховається? Це означає, що православні українці за межами України не належать до Української православної церкви. І про це сказано в томосі", - йдеться у зверненні Філарета. 

Він зазначив, що православні українці, які проживають за межами України, обурилися цим, оскільки хочуть належати до своєї рідної Церкви.

"Всі автокефальні православні церкви зберігають за собою свою еміграцію, крім грецьких церков. Вся грецька діаспора канонічно підпорядковується Вселенському Патріарху. Тому і ми маємо називатися Українською православною церквою, а не Православною церквою України, щоб наша українська еміграція мала право належати до своєї рідної Церкви", - додав Філарет.

Нагадаємо, раніше очільник ПЦУ заявив, що розколу в Православній церкві України немає і не буде.

"Заколот" Філарета: на його запрошення відгукнулись лише четверо архієреїв

"Заколот" Філарета: на його запрошення відгукнулись лише четверо архієреїв
Наступна публікація