Епіфаній заявив, що розколу в ПЦУ немає і не буде

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Попри повагу до Філарета, митрополит не погоджується з його заявами.

Очільник ПЦУ заявив, що розколу в Православній церкві України немає і не буде.

Про це він заявив під час візиту до Маріуполя, передає Інтерфакс-Україна.

"Кожен ієрарх має певні думки, але ми повинні спільно будувати майбутнє в єдиній помісній Українській православній церкві", - заявив він.

Також Епіфаній прокоментував останні публічні заяви почесного патріарха Філарета. Очільник ПЦУ зазначив, що в церкві високо шанують патріарха, однак важко погодитися з його окремими висловлюваннями.

"Ми поважаємо святійшого патріарха Філарета, але не підтримуємо думки, які він висловив в останні дні", - додав предстоятель ПЦУ.

Епіфаній упевнений, що на нинішньому етапі ПЦУ, перш за все, потрібно рухатися вперед і розвиватися. "Віримо в те, що в подальшому будемо рухатися вперед і розвивати нашу Церкву і йти до визнання нас з боку інших помісних церков. Перед нами стоїть багато завдань, які повинні втілювати в життя як визнана Церква", - зазначив митрополит.

"Всі повинні чітко зрозуміти, що до початку Об'єднавчого собору такі структури як Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква були розпущені", - наголосив Епіфаній. Він додав, що ці колишні структури увійшли до єдиної церкви.

"Всі прагнули до визнання Української Церкви, і ми змогли отримати Синодальний Томос, який навіки стверджує той факт, що ми є єдиною Помісною православною церквою ", - підсумував Епіфаній.

Нагадаємо, почесний патріарх Філарет надіслав листи архієреям на бланку Київського патріархату, що спричинило хвилю занепокоєнь тим, що Томос, про який так довго домовлялись на найвищому державному рівні, може бути відкликаний Вселенським патріархом Варфоломеєм. Цю тезу підтвердив і предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній. "Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності", - наголосив він.

В Мінкульті поспішили запевнити, що УПЦ Київського патріархату ліквідований 15 грудня 2018 року під час Об'єднаного собору за участі представників влади, УПЦ КП, УАПЦ і частини УПЦ МП.

Зазначимо, на нашуміле запрошення Філарета відгукнулось лише четверо єпископів з понад 60.

ВідеоФіларет організовує розкол у ПЦУ і відроджує УПЦ КП

Лист на бланку УПЦ Київського патріархату спричинив цілий вибух в інформпросторі цього тижня. Вибух, що може зруйнувати новостворену автокефальну православну церкву України. А весь секрет у так званій шапці, яка вказує, що в Україні і досі існує Київський патріархат, насправді вже ліквідований. Із цим, як виявилось, не згоден Почесний патріарх нової православної церкви Філарет. Саме він хоче скликати помісний собор і змінити статут нової церкви, а це загрожує втратою Томосу від Константинополя.    

Філарет організовує розкол у ПЦУ і відроджує УПЦ КП

Залиште свій коментар

Вибір редакції