Фірташ пропонує обійняти Путіна, поцілувати і забрати своє

Україні треба бути хитрішою, аби і далі залишатися транзитером газу.

Сьогодні завдання України - бути з Росією у діалозі, вважає Дмитро Фірташ. Він упевнений, що тільки так Україна зможе зберегти свої транзитні можливості.

"Український та російський президенти заявили, що близькі до домовленостей. Деталей я не знаю, бо не задіяний в процесі переговорів. Багато хто говорив, що українська труба - це щось таке непорушне, і вона завжди буде заповнена. А я з 2003 року кажу, що з цим можуть бути проблеми", - зазначив він.

Він нагадав, що раніше Росія заявляла, що буде будувати газопровід "Північний потік" в обхід України. "Тоді всі скептично поставилися до цього проекту і не вірили, що трубопровід буде побудовано. Я сказав, що це реальний проект. Тому що Росія має ресурс для будівництва, і вона буде створювати для себе політичну альтернативу. Росіянам це вигідно. "Північний" трубопровід запустили? Запустили. Я не помилився? Не помилився", - зазначив Фірташ і додав, що те саме стосується і "Південного потоку".

"Через це Україна випадає із системи транзиту газу до Європи. Раніше Україна транзитувала 128 млрд. кубів газу на рік, а зараз 85-90. "Північний потік" працює. А тепер, якщо побудують ще й "Південний потік", то Україна залишиться для транзиту 20-30 млрд. кубометрів на рік. Я ставлю запитання: чи потрібна українська труба при транзиті 30 млрд. на рік? Україна буде витрачати на її утримання більше, ніж країні будуть платити за транзит газу", - пояснив він.

"Я думаю, що зараз завдання - обійняти росіян, поцілувати і забрати своє. Нам потрібно бути розумнішими і хитрішими. Потрібно бути в діалозі з Росією, щоб вони "Південний потік" не будували. Тільки так ми зможемо зберегти транзитні можливості України", - підсумував бізнесмен.

Нагадаємо, підконтрольна Фірташу Group DF працює на ринку енергетики, хімічної промисловості, енергетичної інфраструктури та нерухомості. У Group DF входять: Centragas, яка володіє 50% акцій РосУкрЕнерго; EMFESZ - угорська газоторгова компанія і постачальник енергетичних послуг; Австрійська Zangas - спеціалізується на будівництві газової інфрастуктури; OSTCHEM Holding, який об'єднує групу хімічних підприємств у Східній і Центральній Європі, які виробляють мінеральні добрива, органічні кислоти, діоксид титану і кальциновану соду.

Читайте  також:

Фірташ "у жодні партії регіонів" не вливатиметься

Чорновіл звинуватив Фірташа у кримінальному переслідуванні Тимошенко

Патріарх Кирило нагородив орденами Фірташа та Бойка

Австрійський депутат поскаржилась на "горил Фірташа", які поламали їй велосипед

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: