Функціонал запущеної системи E-декларування не є досконалим – керівник НАЗК

Дата публікації
Перегляди
923
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Функціонал запущеної системи E-декларування не є досконалим – керівник НАЗК

Фото: ipshnik.com

Система потребує удосконалення, наголосила чиновниця.

Функціональна сторона запровадженої в Україні системи електронного декларування доходів чиновників не є досконалою. Про це заявила керівник Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК) Наталія Корчак.

За її словами, певні проблеми виникають під час заповнення декларації. Корчак особисто тестувала програму та зіткнулася із певними складнощами під час вибору переліку посад.

"На сьогодні також можна казати про те, що функціональна сторона також не є ідеальна. Я зіткнулася при заповненні своєї декларації саме з тою частинкою, що, наприклад, у переліку посад немає вказівки на те, що є особи, які є політичними фігурами. Вони ні під які категорії не підпадають", - пояснила Корчак.

Вона нагадала і про інші труднощі в процесі розробки прогамного забезпечення. Так, НАЗК не було учасником процесу погодження технічного завдання, учасником відповідних договірних відносин і тому не мало іншого вибору ніж прийняти розроблену програму. Однак, для отримання сертифікату відповідності,без якого неможливо було повноцінно запустити систему електронного декларування, НАЗК мало підтвердити майнові права на програму. Це зайняло певний час.

Крім того, в процесі роботи виявилося, що НАЗК, не є власником апаратної частини, тобто серверів на яких розміщується система електронного декларування. Це було питання безпеки усієї системи.

Як відомо, 15 серпня запрацювала система електронного декларування статків чиновників у тестовому режимі. Щоправда, за два дні до її запуску Держслужба спецзв'язку та захисту інформації відмовила розробникам в атестаті. У Держслужбі нарікнули на низький рівень захисту програмного забезпечення системи.

Ввечері 31 серпня Державна служба спецзв'язку нарешті вручила сертифікат, який гарантує безпеку роботи системи. Як заявили в НАЗК, з 1 вересня система електронного декларування працює повноцінно. 

Утім, станом на 3 вересня система електронних декларацій все ще не працювала у штатному режимі: опубліковані декларації не відображалися, повідомляли про проблеми з подачею декларацій та поштовим сервісом. Своєю чергою, голова НАЗК Наталя Корчак пообіцяла, що раніше оприлюднені декларації з'являться на сервісі до кінця дня 3 вересня.

Океанія замість Росії: збої в системі е-декларування називають спробою провалити реформу

Океанія замість Росії: збої в системі е-декларування називають спробою провалити реформу

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
923
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація