"Газпром" різко збільшив транзит газу через Україну

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Транзит зріс на 60 мільйонів кубів.

Протягом останнього тижня російський "Газпром" різко збільшив обсяг транспортування газу Україною через ремонт трубопроводу "Ямал-Європа".

Про це 16 квітня повідомили на сторінці "Нафтогазу" у Twitter.

В компанії розповіли, що різке збільшення транзиту сталося за кілька днів і стало можливим лише завдяки надійності та якісній роботі української ГТС.

"За останній тиждень Газпром різко збільшив обсяги транспортування газу в Європу українським маршрутом. Причина – ремонт трубопроводу "Ямал-Європа". За лічені дні добові обсяги транзиту українською ГТС зросли на 60 млн куб.м. та зараз складають орієнтовно 300 млн куб.м", – йдеться в дописі.

Там також, додали, що ця ситуація свідчить про винятково політичне підґрунтя намірів Газпрому будувати в обхід України нові газові трубопроводи, адже технічно українська ГТС справляється з високими навантаженнями.

Зазначимо, що контракт між Нафтогазом і російським Газпромом щодо транзиту газу закінчується наприкінці 2019 року.

Раніше на переговорах у Брюсселі Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагались домовитися про новий контракт — на транзит газу до Європи. Чинний контракт спливає 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії в ЄС.

Стало відомо, що російська компанія "Газпром" пропонувала подовжити газові контракти з українським "Нафтогазом" після 2019 року навіть без проведення експертних консультацій. Міністр закордонних справ України висловив обурення з цього приводу. "Наше законодавство - європейське. Нові газові контракти мають базуватися на європейських правилах. Крапка", — підкреслив він.

ВідеоУкраїні та Росії не вдалося домовитися про умови транзиту блакитного палива до Європи

Перемови проходили у Брюсселі під наглядом Європейської комісії. Україна наполягає на новому контракті за європейськими правилами. Росія хоче продовження попереднього. Чинний контракт спливає 31 грудня. 

Україні та Росії не вдалося домовитися про умови транзиту блакитного палива до Європи

Залиште свій коментар

Вибір редакції