Хто такі кібервійська, чим вони займаються і як туди потрапити

Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Хто такі кібервійська, чим вони займаються і як туди потрапити

Як вступити до кіберармії / Фото: Associated Press

Ще задовго до війни президент України Володимир Зеленський доручив уряду підготувати законопроєкт про створення кібервійськ. 26 серпня 2021 р. був підписаний відповідний указ про рішення РНБО "Про невідкладні заходи з кібероборони держави".

Україна почала формування власної кіберармії ще до війни, але не встигла це зробити. Сьогодні українська IT-армія є самоорганізованим волонтерським рухом. За даними голови Держспецзв’язку Віктора Жори, кількість волонтерів кіберармії оцінюється в 400 тисяч людей.

На початку боротьби з РФ кіберзавдання полягало в поширенні інформації про події в Україні та спростуванні хибних новин, а згодом - протидія кібератакам агресора.

Всесвітньо відомі хакерські групи Anonymous та Cyber Partisans здійснюють успішні кібератаки на російські урядові центри, фінансовий сектор,телебачення та інші структури Росії. 

Так, Anonymous зламали сайт ФСБ Росії, заволоділи 20 ТБ даних, атакували російського нафтового гіганта "Роснафту", стерли дані з 59 айфонів співробітників цієї компанії. 10-го березня хакери Anonymous повідомили, що їм вдалося зламати сайт Роскомнагляду та отримати доступ до понад 360 тисяч файлів загальним обсягом 817,5 ГБ. 

Компанія Cyber Unit Technologies повідомляє, що добровольці, охочі приєднатися до кіберармії, працюватимуть у двох основних напрямах – атаки та оборони.

Як вступити до кіберармії?

Вступити до ІТ-армії можна з приєднанням до групи в спеціальному телеграм-каналі. Модератори каналу щодня викладають завдання для атак. Серед них є як прості, так і складні, що стосуються різних секторів економіки та життєдіяльності суспільства: послуги, дозвілля, банківська системи Росії тощо. Кожне завдання супроводжується інструкцією та посиланням на потрібний софт.

Необов’язково бути суперпрограмістом, щоб записатись до кіберармії. Навіть якщо у вас просто є смартфон, ви можете допомагати українській армії. Ось лише деякі з ресурсів для цього:

  • у чаті-боті STOP Russian War можна повідомляти про пересування російських військ, диверсантів;
  • у чат-боті StopRussia повідомляти про дезінформаторів та тих, хто здає розташування українських військ;
  • чат-бот Ukraine avanger bot створений для збору інформації про мародерів та снаряди, які не здетонували;
  • канал StopRussiaChannel - для блокування дезінформації;
  • для фіксування воєнних злочинів окупантів створений чат-бот TRIBUNAL.UA .

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Актуальні запити
Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація