Перейти до змісту
Катастрофа літака МАУ: до Ірану вирушає українська делегація

Катастрофа літака МАУ: до Ірану вирушає українська делегація

Україна хоче дізнатись - як усе було насправді і саме від цього залежатиме сума виплат.

Хто саме збив український літак? Саме з цим конкретним запитанням до Ірану вирушає українська делегація на чолі із заступником міністра закордонних справ.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Українські фахівці дуже сумніваються, що боїнг авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" знищили двома ракетами випадково. Україна хоче дізнатись - як усе було насправді і саме від цього залежатиме сума виплат - як родинам загиблих, так і самій авіакомпанії - за знищений борт, а також за репутаційні втрати.

Заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін каже, перемови з іранською стороною тривають важко.

"Ми хочемо знати правду, якою б жахливою вона не була. Ми не відступимось від об'єктивного неупередженого кримінального розслідування, ми зацікавлені в якнайшвидшому технічному розслідувані авіакатастрофи. Ми так само будемо говорити про систему безпеки авіаперельотів в Ірані. Жодним чином Іранська сторона не зможе уникнути компенсації збитків ані перед авіакомпанією, ані перед родичами загиблих", - зазначив він. 

Відео Українська делегація відправляється до Ірану аби дізнатися, як насправді збили "Боїнг" МАУ

Хто саме збив український літак? Саме з цим конкретним запитанням до Ірану відправляється українська делегація на чолі з заступником міністра закордонних справ. Українські фахівці дуже сумніваються, що "Боїнг" авіакомпанії Міжнародних авіаліній України знищили двома ракетами випадково. Україна хоче дізнатися, як все було насправді і саме від цього залежатиме сума виплат - як родинам загиблих, так і самій авіакомпанії за знищений борт, а також за репутаційні втрати. Заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін каже, перемовини з іранською стороною проходять важко.

Українська делегація відправляється до Ірану аби дізнатися, як насправді збили "Боїнг" МАУ

Нагадаємо, що літак Boeing 737-800 авіакомпанії МАУ, який прямував з Тегерана до Києва, розбився вранці 8 січня невдовзі після вильоту з іранської столиці. Жертвами катастрофи стали 176 осіб - усі, хто перебував на борту. Тегеран офіційно визнав, що Boeing був збитий іранськими військовими "ненавмисно". Згодом іранська влада повідомила, що причиною авіакатастрофи стала людська помилка під час налаштування радарної системи в підрозділі протиповітряної оборони.

У Франції 20 липня  2020 року почали розшифровувати "чорні скриньки". Аналіз відбувався у три етапи: перший - відкрити самописці, не пошкодивши карти пам’яті, другий - зробити копії збереженої на самописцях інформації до прослуховування записів і перегляду параметрів польоту, та третій - прослухати записи самописців у присутності юридичних фахівців. 

23 липня у Франції завершили попередній аналіз обох бортових самописців збитого під Тегераном у січні 2020 року літака МАУ. 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин