Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Майже 70 українців стали претендентами в миротворці ООН

Загалом на початковому етапі було 95 кандидатів.

Представники ООН відібрали 68 українських правоохоронців - кандидатів у миротворці і серед них 13 нацгвардійців.

Про це повідомляє прес-служба МВС. 

"“Військовослужбовці структур МВС 12-13 червня підтверджували знання з іноземної мови, складали іспити з водіння автомобілем та стріляли з пістолета Макарова", - йдеться у повідомленні.

Загалом на початковому етапі здачі було 95 кандидатів.

Фотогалерея На Батьківщину повернулись українці після року миротворчої місії в Конго (6 фото)

За словами начальника відділення забезпечення миротворчої діяльності НГУ Олександра Астахова, список затверджених офіцерів з їхніми результатами відправлять до Нью-Йорка, де їхні дані внесуть до миротворчої бази, звідки комісія може направляти їх до місій. Тим часом до всіх структурних підрозділів з МВС буде направлено розпорядження про проходження цих офіцерів військово-лікарської комісії (ВЛК) і надалі будуть формуватися їхні виїзні справи.

«Після кадрової комісії термін очікування для кандидатів буде коливатися від одного місяця і максимум до наступного іспиту. Кількість місць для ваших військовослужбовців затверджено Президентом України. Сьогодні це таке співвідношення: в Демократичній Республіці Конго - 5, в Південному Судані - 30-35, на Кіпрі - 10. Наступна ротація буде здійснюватися залежно від того, скільки миротворців та з якої країни повернеться. По закінченню іспитів у базу даних ООН з миротворчих місій уже наступного тижня зарахують 13 прізвищ гвардійських офіцерів», - зазначив голова комісії ООН Ганс Петер Кілланд.

У Міжнародний день миротворців, 29 травня, у Києві розпочався попередній відбір працівників Національної поліції та військовослужбовців Національної гвардії України для участі у миротворчих операціях ООН. затверджено Президентом України. Сьогодні це таке співвідношення: в Демократичній Республіці Конго - 5, в Південному Судані - 30-35, на Кіпрі - 10. Наступна ротація буде здійснюватися залежно від того, скільки миротворців та з якої країни повернеться. По закінченню іспитів у базу даних ООН з миротворчих місій уже наступного тижня зарахують 13 прізвищ гвардійських офіцерів», - зазначив голова комісії ООН Ганс Петер Кілланд.

ВідеоТуреччина підтримує введення миротворців ООН на Донбас

У Стамбулі Петро Порошенко зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом та міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоґлу. Турецька сторона заявила, що підтримує розгортання миротворчої місії ООН на окупованій частині Донбасу, та навіть готова взяти в ній участь.

Туреччина підтримує введення миротворців ООН на Донбас

Нагадаємо, Україна та її західні союзники пропонують повномасштабну місію ООН, що перебуватиме на всій окупованій території Донбасу, включно з кордоном із Росією, і гарантуватиме безпеку загалом, а не лише для спостерігачів ОБСЄ, а також візьме під контроль склади озброєння російських гібридних сил на окупованій території, контролюватиме роззброєння незаконних збройних формувань тощо.  Пропонується ввести 20 тисяч миротворців та 4 тисячі поліцейських. Росія відкидає такий варіант, який зменшив би її вплив на окуповані території, й хоче, аби миротворці були лише на лінії зіткнення. 

Зауважимо, формат оборони східних областей у вигляді антитерористичної операції завершиться у травні цього року. Україна переходить до проведення операції Об'єднаних сил. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції