Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Морським портам України загрожує блокада – Держприкордонслужба

У виключній морській економічній зоні та анексованому територіальному морі продовжуються порушення норм міжнародного права.

Голова Держприкордонслужби Петро Цигикал заявив, що зараз створюються передумови для економічної блокади морських та річкових портів України.

Про це він заявив в Одесі на круглому столі з питань підвищення безпеки на морі і розвитку морської охорони, передає прес-служба ДПСУ.

Так, Цигикал зазначив активізацію безпідставної військово-морської та правоохоронної діяльності на морських комунікаціях.

За його словами, крім традиційних загроз, із якими стикається будь-яка держава щодо забезпечення морської прикордонної безпеки, продовжуються порушення норм міжнародного морського права у виключній морській економічній зоні та анексованому територіальному морі.

"Тільки спільні дії є запорукою сильної та єдиної  Європи, в якій Україна залишається надійним форпостом на її східних кордонах", - сказав очільник прикордонного відомства.

При цьому, у повідомленні жодного разу не згадується Росія.

Як повідомлялося раніше, президент Петро Порошенко заявив, що Україна готується до відсічі російській агресії з морського напрямку - на Азові.

Указом від 12 жовтня президент постановив увести в дію рішення Ради національної безпеки та оборони про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні та Сході України, у Чорному та Азовському морях і Керченській протоці.

ВідеоЄвропарламент запровадить нові санкції проти Росії у разі подальшого загострення на Азові

Відповідну резолюцію про порушення Росією міжнародного права в Азовському морі європейські депутати схвалили на засіданні у Страсбурзі. Будівництво та запуск Керченського мосту вони назвали незаконним і закликали перевірити, чи не порушували санкційний режим причетні до будівництва європейські компанії. 

Європарламент запровадить нові санкції проти Росії у разі подальшого загострення на Азові

Раніше протягом кількох місяців Росія затримувала кораблі, які прямували до портів Бердянська та Маріуполя. Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявляв, що Україна проводить переговори з країнами ЄС та США щодо введення санкцій проти Росії у відповідь на блокаду Азовського моря. 

У Вашингтоні дії росіян назвали ще одним прикладом кремлівської кампанії, спрямованої на дестабілізацію України та повзучою анексією Азова.

Залиште свій коментар

Вибір редакції