Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мосейчук презентувала проект школи при лікарні на конференції вчителів EdCamp

Захід відбувся в Харкові та зібрав більше тисячі учасників.

У Харкові стартувала найбільша освітянська конференція EdCamp. На ній педагоги з різних куточків країни радяться, як створити нову українську школу цікавою для учнів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Захід зібрав більше тисячі українських педагогів та півтори сотні експертів із 11 країн. Своїм символом вчителі, що готові творити нову українську школу, обрали білу ворону, а дрес-кодом відкриття став саме цей колір. У білій вишиванці серед почесних гостей була і телеведуча Наталя Мосейчук, яка презентувала проект школи при лікарні. Вона впевнена, що саме на таких заходах, де збираються вчителі зі всієї країни, вона знайде однодумців. "Кожного разу, коли я виступаю з такими звертаннями, дуже багато вчителів відгукуються. Я за те, щоб не школа видавала вчителя, який працюватиме при лікарні. Це має бути особливий вчитель, найкращій вчитель", - пояснила Мосейчук.

ВідеоШкола майбутнього. У Харкові стартувала найбільша освітянська конференція

Знайти свого вчителя. У Харкові стартувала найбільша освітянська конференція: педагоги з різних куточків країни радяться, як створити нову українську школу цікавою для учнів. А наша Наталя Мосейчук шукає однодумців-учителів, які згодні приєднатися до проекту школи при лікарнях.

Школа майбутнього. У Харкові стартувала найбільша освітянська конференція

Проекту школи при лікарні вже понад рік. Він  покликаний створити освітні простори у медзакладах, щоб діти, які тривалий час проводять на лікарняних ліжках, мали доступ до навчання і не відставали від однолітків. "Я дуже хочу, щоб цей проект школи при лікарнях був також часткою нової української школи, щоб наші діти, які потрапляють у лікарні, не припиняли освітнього процесу, і щоб діти, які залишаються в лікарнях більше, ніж на тридцять днів, які мають складні діагнози, щоб вони знали точно, що їх чекає освіта, що вони обов'язково виживуть. Це найголовніше", - вважає телеведуча.

Навчання дітей у лікарнях – звична практика у всьому світі. У Фінляндії вчитися можна чи не в кожному медзакладі. "Більшість великих лікарень мають прибудовані школи, де працюють звичайні вчителі і вчителі для дітей з особливими потребами", - розповіла представник компанії Lumo Education Еса Сінівуорі. В Ізраїлі для хворих діток організовують віртуальні уроки. "Діти, які залишаються в лікарнях, завдяки камерам можуть приєднатися і слухати урок", - повідомив радник міністра освіти Ізраїлю Яаков Гехт.

Фотогалерея Наталія Мосейчук відкрила блог на ТСН.ua з першою темою – "Як захистити право на освіту в лікарнях" (7 фото)

Але всі експерти одностайні в тому, що хворих дітей мають вчити особливі педагоги. Просто на форумі десятки вчителів, які почули про проект, заявили, що готові до нього приєднатися. "Ми працюємо з дітками з порушеннями інтелектуального розвитку, але з дітками, які в лікарнях – без проблем! Ми мусимо об'єднатися над такою проблемою", - вважає Сергій Зайцев. "Кожен має право на освіту, навіть якщо в даний момент він хворий і не може йти до школи", - додає Марина Коваленко.

Можливо, саме хтось з цих вчителів, які готові приєднатися до проекту школи при лікарнях, незабаром стане володарем премії Global Teacher Prize Ukraine. Заявки на участь у конкурсі можна подати  до 15 липня.

Кореспондент ТСН Мар’я Уманська

Залиште свій коментар

Вибір редакції