На Дніпропетровщині парашутисти встановили рекорд України з фріфлаю

12 парашутистів утворили фігуру, перебуваючи вниз головою.

У небі над Дніпропетровською областю парашутисти встановили рекорд із фріфлаю - це одна з найскладніших та найартистичніших парашутних дисциплін, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

12 парашутистів утворили фігуру, на великій швидкості взявшись за руки головою донизу. Це так званий "хеддаун" - один із найскладніших елементів парашутного спорту. Рекорд установлювали тільки чоловіки.

Вони готувалися зробити це цілий тиждень на аеродромі Майське, у Дніпропетровській області.

"Це найскладніший вид парашутної активності, який був у світі. Рекорд в положенні хеддаун - всі летять головою до землі, це незвично будь-якій людині, уявіть, що ви ходите на руках і вам стане все зрозуміло", - розповідає рекодсмен України Олег Пода.

Вони тримаються за руки і це вже рекорд - 12 підприємців, фармацевтів та програмістів. Організатор акції - бізнесмен Олег Пода - переглядає світлини рекорду на комп'ютері і радіє, що у досягненні взяли участь і початківці.

У програміста Валентина Кропова лише шістсот стрибків, але стати частинкою рекорду йому вдалося. Розповідає, що це дуже красиво та надзвичайно швидко.

"Потрібно втриматися на голові зі швидкістю 350-370 кілометрів на годину", - ділиться парашутист Валентин Кропов.

Відео12 парашутистів в небі над Дніпропетровською областю встановили рекорд із фріфлаю

Українським фріфлаїстам є куди рости. Світовий рекорд - це 158 парашутистів у одній фігурі теж догори дриґом. Серед них - українець Іван Семеняка. Він спеціально прилетів з Дубаю, аби допомогти встановити вітчизняне досягнення.

У центрі фігури Олег Лагуза - три з половиною тисячі стрибків - у 2011 році став рекордсменом Європи. Тоді у повітрі зібралися вісім десятків спортсменів. Олег готувався взяти участь у світовому рекорді. У червні 2012 року під час тренувань літак українських парашутистів потрапив у шторм та розбився. П'ятеро людей загинуло.

"У мене практично роздроблена нога, осколковий перелом великої гомілкової, малої, колінні, роздроблені хрящі", - каже Лагуза.

Він довго не наважувався стрибати знову, але рекорд дуже захотілося встановити.

У парашутиста Олега Клочка після того аварійного приземлення прогноз був ще більш невтішний.

"Розривний перелам хребта, три ребра, 18 кісток у нозі, права нирка, легені, деякі говорили, що я ходити не буду, інші на операцію брати не хотіли", - розповідає спортсмен.

Але всупереч усім прогнозам він знову стрибнув через рік після авіакатастрофи. Тепер відчуває, що остаточно повернув собі форму.

Олексій Грєбцов має дві тисячі стрибків, для нього авіакатастрофа стала лише, ще одним випадком, коли він зрозумів цінність життя.

Після аварії він продав квартиру, мандрував світом, купив собі аеродинамічну трубу, аби люди на землі могли відчути, як це чудово - літати.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Наступна публікація