На Кіровоградщині вирубали близько трьох гектарів історичного лісу

Активісти хочуть вибороти для місцини статус заповідника, аби припинити знищення.

На Кіровоградщині люди повстали проти вирубування лісу, де на початку минулого сторіччя відбувалися значущі історичні події, йдеться у ТСН.16:45.

На межі Холодного Яру за кількасот метрів від місця останнього бою отамана Миколи Скляра, більш відомого як "Чорний ворон", лісівники зрубали зо три гектари дубового лісу. Це обурило науковців і місцевих жителів.

Ціла делегація з науковців та активістів прямує до місця вирубки. Тут їх зустрічають лісівники. У запеклій перепалці кожен доводить свою правоту. Лісівники твердять: цей ліс дозрів і його вже час вирізати. Науковці натомість екзаменують лісорубів на знання історії.

Зо три гектари лісу на межі Холодного Яру, за кілька сотень метрів від туристичної пам'ятки – місця останньої битви і поховання отамана Чорного Ворона, потрапили у плани суцільної рубки заготівельників деревини. Тут запрацювали бензопили.

ВідеоНа Кіровоградщині вирубали три гектари лісу неподалік місця історичного бою Миколи Скляра

Вік зрубаних тут дерева щонайменше 130 років. Цей дубовий ліс пережив світові війни та революції. Тут відбувалися бої повстанців із більшовиками.

"Ці дерева є своє рідними пам‘ятниками і сучасниками тих подій. Саме вони захищали хлопців, Чорного Ворона Миколу Скляра, давали захист, коли вони боронилися тут. Тому це такі своєрідні пам‘ятники і знаєте, дуже прикро, що ці дерева будуть знищені і їх знищать тільки тому, що їм уже 130 років", - каже науковець Юрій Митрофаненко.

Приголомшені місцеві мешканці звернулися по допомогу до влади та поліції. Факти вирубки розслідували екологи та правоохоронці. Однак порушень законів не виявили. В екоінспекції твердять, поки ліс не зрубали зовсім, активісти мають клопотати, щоб його визнали заповідним.

"Заповідається вся територія, вона потім резервується. І відповідно звертаються до відповідних органів. Вони є місцевого значення заповідники, є загальнодержавного. Загальнодержавного указом президента призначають, місцевого обласної влади", - пояснює державний інспектор з охорони навколишнього середовища Кіровоградської області Олександр Яремчук.

Лише після того, як ліс набуде статусу заповідника хоча б місцевого значення, усі заплановані тут рубки будуть скасовані. Поки ж історики готуватимуть необхідну документацію лісівники погодилися вирубку на цій ділянці тимчасово призупинити.

Кореспондент ТСН Олена Шворак

Залиште свій коментар