На Львівщині виявили християнський цвинтар давньоруської доби

Останки людей поховані головою на захід.

Під час розкопок на Львівщині археологи виявили християнський некрополь ХІІ–ХІІІ ст. Відкритий християнський цвинтар розташований біля окільної частини давньоруського міста Пліснеськ (неподалік від с. Підгірці Бродівського району Львівської області), яке двічі згадується у літописах під 1188 та 1233 рр., а також раз у "Слові о полку Ігоревім" (1187 р.).

Про це пише ZAXID.net

Захоронення, найбільш ймовірно, проводились на цвинтарі біля парафіяльної церкви. Тут знайшли останки людей різного віку та статі, багато поховань сильно поруйновані сільськогосподарськими роботами в новітній час.

Останки людей поховані головою на захід, руки небіжчиків складені на грудях або ж на животі. Могили були доволі неглибокими від рівня тогочасної поверхні. В одному захороненні виявили перстень з бронзового дроту, ніж, а також рештки ще одного залізного знаряддя.

Нагадаємо, що у польському місті Глівіце археологи виявили стародавнє поховання. П'ять знайдених скелетів, на думку вчених, належать справжнім вампірам.

В цілому на місці розкопок археологи виявили 42 поховання, що датуються XVII-XVIII століттям. Скелети, які найбільше зацікавили вчених, були обезголовлені, а їхні черепи лежали між ногами.

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: