Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Тернопільщині з рейсового автобуса поцупили пробірки з кров’ю

Історію з багатьма незрозумілими моментами досліджували журналісти.

Детективна історія на Тернопільщині – тамтешня поліція на офіційному сайті виклала повідомлення про крадіжку пробірок із кров’ю, котрі буцімто передавали з районних лікарень рейсовим автобусом у Тернопіль для дослідження. Коли ж преса зацікавилася, чому кров для аналізів передають пасажирським автобусом, повідомлення з поліційного сайту зникло, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Повідомлення про зникнення аналізів по дорозі до лабораторії інформувало, що матеріали перевозив звичайний пасажирський автобус “Долина-Тернопіль”. Невідомий чоловік підійшов до автобуса, назвався представником лабораторії і забрав передачу, однак до лабораторії він стосунку не мав. Наступного ранку ця інформація зникла із сайту поліції так само загадково, як і пробірки з кров'ю – з автобуса. Але журналісти встигли скопіювати повідомлення та вирушили до районної лікарні, з якої нібито і передавали пакунок з пробірками.

Відео Поліція на Тернопільщині заявила про крадіжку пробірок із кров’ю: куди поділись аналізи

Буцімто їх передавали з районних лікарень рейсовим автобусом у Тернопіль для дослідження, і сумку викрали. Коли ТСН розпочала розслідувати, чому кров для аналізів передають пасажирським автобусом, то повідомлення з поліційного сайту зникло.    

Поліція на Тернопільщині заявила про крадіжку пробірок із кров’ю: куди поділись аналізи

Лаборантка Козівської лікарні, яка якраз тягне кров з пальця пацієнта, запевняє – всі аналізи, окрім як на СНІД, вони роблять на місці. Тож із поліцейським повідомленням йдемо до керівника закладу. Чоловік запевняє, що автобусом перевозили кров не їхніх пацієнтів – і веде нас назад у лабораторію. Її завідувачка пояснює – у лікарні орендують кабінети для збору крові ще й приватники: "Їхнє завдання – доправити до місця цього, де зробиться і будуть результати. Ну, я знаю, що вони завжди користувалися автобусом, бо їм так дешевше".

Фотогалерея У столичному МВЦ оголосили переможців першого конкурсу біомедичних стартапів MBioS Challenge (5 фото)

Прямуємо на інший бік лікарні — у кабінет представництва однієї з приватних лабораторій. Саме звідти, за даними джерела у правоохоронних органах, і скаржилися на крадіжку пробірок та майже 1,5 тис. гривень – ймовірно, вартості досліджень. Але тут журналістам не раді: "Ніяких коментарів". Відхрещується від пробірок із кров’ю і водій автобуса: "Ми передачі не перевозимо, ми не "Укрпошта". Однак буквально за хвилину вже тримає в руках документи, які просить передати якась жінка.

У приватній лабораторії Тернополя, в яку і прямували викрадені кров та гроші, журналістів уже чекають – і просто на порозі фотографують посвідчення. Довірена особа одразу каже, що заяву у поліцію писала його дружина, яка і мала забрати посилку, але з’ясувала, що її забрав хтось інший. Проте, запевняє чоловік, щезли лише папери, а про кров і гроші жінка збрехала. "Відправили документи, а написали, що там були аналізи, ну, думали, що пошвидше там відреагують працівники міліції", - пояснив представник приватної лабораторії Богдан Бабій.

У лабораторії переконують, що з їхніх п'яти пунктів у райцентрах пробірки завжди відправляють кур'єром на авто. Ємкості пластикові, герметичні і спаковані у термосумку, проте іноді роблять виняток. "Неможна передавати автобусом аналізи, так не повинно бути, але якщо, припустимо, в холодильну сумку поставлять цей аналіз і передададуть автобусом, щоб за годину часу зробити людині, я рахую – це виправдовує", - каже Богдан Бабій.

Питання, чи доїдуть ці аналізи до лабораторії і чи безпечне сусідство з чужою кров'ю для пасажирів — лишилися відкритими. Як і те, чи продовжить поліція розслідувати крадіжку після того, як з’ясує, що медики її обманули.

Кореспондент ТСН Світлана Павук

Залиште свій коментар

Вибір редакції