На Вінниччині розгоряється церковний скандал навколо храму УПЦ МП

На Вінниччині розгоряється церковний скандал навколо храму УПЦ МП

Фото: facebook.com/Микита Завілінський

Людей примушують підписувати документи, аби місцева церква перейшла до Московського патріархату.

У місті Немирів Вінницької області у місцевих жителів збирають підписи, аби храм святителя Луки Кримського належав Московському патріархату.

Про це ТСН.ua розповів місцевий Олександр Маліночка.

За словами чоловіка, головний лікар сам агітує своїх співробітників та погрожує звільненням, якщо вони не підпишуть бланк.

"У нас на території Немирівської районної лікарні є Українська православна церква Московського патріархату, наскільки я знаю, вона належить до нього. І от після однієї служби, протягом декількох днів, прихожанам, які туди постійно ходять, давали якісь спеціальні бланки, щоб вони ставили підписи і голосували за те, що вони хочуть належати до саме Московського патріархату", – зазначив Маліночка.

Він також каже, що деякі люди підписують, а деякі ні, проте обговорюють це питання всі у місті.

"Головний лікар, на території де розташована ця церква, своїм співробітникам взагалі сказав "Якщо хочете працювати і залишатися на своїх посадах – ставте підпис". І це у приказному порядку. Тут повний безлад", – наголосив він.

Місцевий також додав, що церква тут нещодавно і якщо її порівнювати з іншими церковними спорудами, то це новобудова.

Своєю чергою, головний лікар Павло В'ячеславович спростував усю інформацію та зазначив, що вперше про це чує.

"Я нікого не агітую, це по-перше. Я агітацією не займаюся. У вас якась інформація неправдива. Я за таке не чув і не знаю навіть. Я не маю можливості говорити, але я цим не займаюся, питайте в тих, звідки у вас ця інформація. У мене купа роботи іншої, щоб я ще займався агітацією. Не маю ніякого відношення", – заявив лікар.

Варто зазначити, що це не перший конфлікт навколо храму.

У лютому 2016 року, невідомі вандали зіпсували стіни будівлі.

Як повідомили у канцелярії Тульчинського єпархіального управління Української Православної церкви, на стіні трапезного храму вандали, що намагались розпалити міжконфесійну ворожнечу, написали звинувачення УПЦ у "сепаратизмі".

Це обурило жителів міста, парафіян та настоятеля храму протоієрея Василя Гончарука. Люди звернулись до органів місцевої влади з проханням захистити їх.

Проте і це не єдиний випадок погроз та наклепів у бік громад Української Православної Церкви на Вінничині.

Нагадаємо, Україна вперше намагається навести лад в релігійних питаннях, пов'язаних із діяльністю церков, якими керують з-за кордону. Як йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень, цього тижня до парламенту внесли одразу два законопроекти, якими хочуть зобов'язати духовні представництва поважати територіальну цілісність України. По-перше, кандидатури своїх священиків такі організації на нашій території мають узгоджувати з українською владою. По-друге, в разі неповаги до українського суверенітету і ведення антиукраїнської пропаганди такі церкви урядовці отримають право закривати. Крім того, у разі незгоди з діяльністю церкви на рівні закону українським громадам хочуть дати право переходу в іншу конфесію.

Українська православна церква Московського патріархату виступила категорично проти таких норм. Московські священики та їхні інвестори вбачають у документах спробу видворення з України саме Московського патріархату. По суті вони дали команду – "йти у наступ". У день розгляду законопроектів депутатами і в Києві, і в інших українських містах УПЦ МП вивів під урядові стіни свою найвідданішу паству: бабусь і дідусів, щоб вони завадили ухваленню законів. Парламентарі до розгляду документів так і не дійшли. 

Московський патріархат через суд хоче назавжди відібрати приміщення церков в Україні

Московський патріархат через суд хоче назавжди відібрати приміщення церков в Україні

Повʼязані теми:

Наступна публікація