Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Настрої українців: 89% за незалежність, 41% за НАТО

Соціологи констатують зростання оптимістичних настроїв серед громадян.

Дев’ять із десяти українців проголосували б за державну незалежність, якби референдум 1991 року відбувався зараз. Такими є дані українських соціологів, котрі досліджували громадську думку напередодні Дня Незалежності.

Так, самостійність держави підтримали б 89% респондентів. Святом для себе День Незалежності вважають 68% опитаних, тоді як для 23% це просто вихідний день, а для 4% - історична помилка. У ставленні до років незалежності думки поділилися: 26% українців вважають, що більше було позитивного, 23% – негативного, а більшість, 46%, схиляється до думки, що було порівну й позитивного, й негативного.

Соціологи зауважують, що цьогорічні опитування засвідчили суттєве зростання оптимістичних настроїв та віри у краще майбутнє. Зокрема, вперше від 2004 року значна кількість громадян вважає, що події в країні розвиваються у правильному напрямі. "Позитивна оцінка розвитку подій в Україні переважає в усіх регіонах та вікових групах, а найбільш оптимістичні оцінки  у західному регіоні (63%) та в групі молоді, віком до 30 років (71%). Для порівняння: у грудні 2018 року лише 18% визначали розвиток подій як правильний, а 70% – як неправильний", - йдеться в підсумках дослідження.

Фахівці пояснюють такий сплеск президентськими виборами та очікуваннями змін, пов’язаними з приходом нової влади – це звичайне для періоду після виборів явище. Так, протягом 2015-2018 років громадян, які вірили в здатність України подолати наявні проблеми та труднощі впродовж кількох найближчих років, було 17–22%. Нині ж "оптимістів" уже 48%, причому найбільша їх кількість – серед молоді. Так само, у попередні роки політичну ситуацію критичною і вибуховою називали 25-37% громадян. Зараз до такої оцінки схильні лише 8% опитаних.

"У ставленні до НАТО радикальні зміни відбулися у 2014 році. Якщо у квітні 2012 року лише 13% громадян вбачали у вступі до НАТО найкращий варіант безпеки, причому 31% українців віддавали перевагу військовому союзу з Росією та країнами СНД і ще 31% – позаблоковому статусу, то після 2014 року громадська думка радикально змінилася. У наступні роки вступ до НАТО підтримувало 40–46%  громадян, військовий союз з Росією та іншими країнами СНД – 5–7%, а прибічниками позаблокового статусу України залишалися 21–28%, проте в останньому опитуванні серпня 2019 року цей відсоток помітно зріс – до 36%. Вступ до НАТО у серпневому опитуванні підтримав 41% українців", - повідомили соціологи.

Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України було проведене Фондом "Демократичні  ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології від 8 до 20 серпня 2019 року. Опитування проводилося в 103 населених пунктах у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, які контролюється Україною. Усього було опитано 2040 респондентів, які за своїми характеристиками представляють доросле населення України.  Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Відео У Дніпрі з'явився яскравий патріотичний водоспад

Залиште свій коментар

Вибір редакції