Науковці пояснили, чому мелітопольська черешня стане брендом

Це унікальна ягода, яка росте у Запорізькій області.

Мелітопольська черешня може стати міжнародним брендом, її зареєструють як продукт, що має географічну помітку. Тобто "Мелітопольською" офіційно зможе називатися лише черешня, вирощена в Мелітополі та його околицях. Це перша українська ягода, яка отримає реєстрацію із геоміткою та матиме право на визнання в ЄС. Чим вона особлива, розповіли в ефірі "Сніданку з 1+1".

"Шампанське, пармезан чи фета- все це не просто смачні продукти, а ще й зареєстровані географічні позначки. Тобто вони можуть вироблятися лише на чітко визначеній території з дотриманням усіх встановлених вимог. У Європі таких географічних позначок вже понад 3,5 тисячі. І от тепер у нас теж з’явиться ще один такий продукт і це - мелітопольска черешня", - розповіли у сюжеті.

А от для того, щоб черешня отримала звання міжнародного бренду, склалося все.

"Чітке поєднання кліматичних умов. Ґрунту, історичного аспекту землі взагалі, плюс сортовий склад, уявіть собі, більше 150 сортів виведено в Мелітополі", - розповідає науковиця з Мелітополя Тетяна Малюк.

Ягода абсолютно випадково потрапила до Мелітополя ще в 19 столітті, але місто їй дуже сподобалось.

"Вона проявила себе тут так добре, як жодна культура, їй тут підійшло усе, і наш спекотний клімат, і наші сухі вітри, і навіть наші піщані ґрунти також полюбилися цій культурі, вона віддячила нам і почала давати найкрасивіші плоди", - додала вона.

Мелітопольська черешня в Україні буде вже другим зареєстрованим міжнародним брендом. У грудні 2019 зареєстрували гуцульську овечу бринзу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні ціни на полуниці та черешні цьогоріч рекордно високі. 

Відео Мелітопольська черешня може стати міжнародним брендом: в чому її особливість

Мелітопольська черешня може стати міжнародним брендом. ЇЇ зареєструють як продукт, що має географічну помітку. Тобто "Мелітопольською" офіційно зможе називатися лише черешня, вирощена в Мелітополі та його околицях. Це перша українська ягода, яка отримає реєстрацію із геоміткою та матиме право на визнання в ЄС. Чому саме мелітопольська черешня та чим вона така особлива – дивімося просто зараз.  

Мелітопольська черешня може стати міжнародним брендом: в чому її особливість

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів