Найманці "Вагнера" готуються до наступу на Балканах - СБУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За даними спецслужби, у ПВК воюють багато громадян балканських країн.

"Приватні армії" Путіна несуть небезпеку для всього світу, найманці "Вагнера" вже "засвітилися" не лише в Сирії і Україні, а й в Африці і Азії, а наступного удару можуть завдати на Балканах.

Про це заявив керівник апарату СБУ Ігор Гуськов в інтерв'ю "Українським новинам".

"На нашу думку, не виключено, що буде наступна "точка прикладання" їх (найманців - прим.ред.) на Балканах. В іншому випадку, важко пояснити факт присутності десятка громадян балканських країн в "Вагнера", - наголосив він.

За словами Гуськова, у лавах ПВК "Вагнера" велика кількість різних іноземців.

"У ПВК дуже багато громадян Сербії, і вперше цього року сербські спецслужби вирішили заарештувати одного з головних вербувальників "гарматного м'яса" для війни на Донбасі і в Сирії. Крім того, там є багато громадян Білорусі, Узбекистану, Молдови... Ми вважаємо, що вони проходять обкатку і, коли поставить вище політичне керівництво Росії завдання, ці люди повернуться до своїх країн для того, щоб реалізовувати ці завдання", - зазначив він.

Водночас Гуськов запевнив, що громадяни Молдови, які входять до складу ПВК, до країни більше не в'їжджали.

"Білоруси, серби, молдовани сидять у РФ, і, як правило, ті ж серби вже отримали російське громадянство. Тому що фактично інформація про них стала настільки відома, що вони бояться", - резюмував керівник апарату СБУ.

Нагадаємо, раніше Служба безпеки опублікувала інформацію про 206 найманців російської приватної армії "Вагнера", які воювали в Сирії, і вісьмох загиблих внаслідок боїв. 

Раніше в СБУ розповіли, скільки українців входять до складу банди російських найманців "Вагнер". За словами Грицака, всі вони є колишніми військовими. Також він запевняв, що ПВК "Вагнер" воюють на Донбасі ще від 2014 року, а також вони причетні до трагедії ІЛ-76. Загалом, за даними СБУ, нині встановлено особи 1587 членів угруповання.

Залиште свій коментар

Вибір редакції