Норвезькі вчені підтверджують підрив Каховської ГЕС: подробиці

Норвезькі вчені підтверджують підрив Каховської ГЕС: подробиці

Вночі 6 червня росіяни підірвали Каховську ГЕС. / Фото: Maxar Technologies

Фахівці підтвердила сейсмічну активність у регіоні.

Сейсмологи з Норвегії зафіксували сейсмічні сигнали, які підтверджують що поблизу греблі Каховської ГЕС стався вибух тієї ночі, коли її було зруйновано.

Про це повідомляє NPR.

"Сейсмічні станції в Україні та Румунії зафіксували вибух на Каховській греблі того ранку, коли вона зруйнувалась", - йдеться у матеріалі видання.

Аналіз провела група NORSAR, яка здійснює моніторинг сейсмічних мереж по всій Європі. За їхніми даними, вибух стався 6 червня о 2:54 за місцевим часом в Україні. Наголошується, що це виявлення є першим незалежним доказом того, що гребля таки була підірвана, а не зруйнувалася через напругу, неправильне управління чи попередні пошкодження.

"Ми бачимо сфокусований імпульс енергії, що є типовим для вибуху", - сказав NPR Фолькер Оє, сейсмолог з NORSAR, який аналізував дані.

За його словами, сейсмічні масиви не можуть визначити місце вибуху ближче, ніж у межах 20-30 кілометрів від дамби. Але Ойе наголошує, що вибухи в цій конкретній частині України трапляються рідко. 

Підрив Каховської ГЕС

Російські окупанти підірвали Каховську ГЕС вночі проти 6 червня. Відповідні докази вже знайшла Служба безпеки України. Вони перехопили розмову окупантів.

Станом на ранок 9 червня у Каховському водосховищі продовжує знижуватись рівень води. За минулу добу він впав ще на один метр. Загалом за три доби ця позначка становить 4,7 м.

Після підриву російськими злочинцями Каховської ГЕС та витоку мільярдів кубометрів води низка фахівців попередили про ризики спалаху хвороб, які є наслідками повеней. Перша фіксація таких захворювань можлива вже цього тижня, каже  експертка МОЗ України з напрямку епідеміології Наталія Виноград.

Читайте також:

Масовий мор риби: обміління Каховського водосховища провокує екологічну катастрофу

Масовий мор риби: обміління Каховського водосховища провокує екологічну катастрофу

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація