Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Новий-старий" прокурор Одещини Стоянов підпадає під закон про люстрацію - Мінюст

Посадовець працював у прокуратурі за Януковича більше 1000 днів.

Міністерство юстиції України виявило, що Микола Стоянов, який нині обіймає посаду прокурора Одеської області, підпадає під дію закону про люстрацію. Про це повідомляється на сайті міністерства.

Згідно закону, не має права нині працювати в органах прокуратури особа, яка працювала на керівних прокурорських посадах більше року у період з 25.02.2010 по 22.02.2014, поки був при владі Янукович. Стоянов у цей період був заступником прокурора Миколаївської області (з 25.02.2010 по 15.06.2011, 476 днів на посаді) та заступником прокурора Київської області (з 15.06.2011 по 12.02.2013, 609 днів на посаді).

Таким чином Стоянов має бути звільненим, а це питання, повідомляє Мінюст, перебуває у компетенції ГПУ.

Як відомо, Стоянова поновив у посаді суд, а у ГПУ кажуть, підстав його звільняти немає. В Одесі відбулись протести проти призначення Стоянова. Активісти закидають прокурору, який очолював прокуратуру сусідньої Миколаївщини за часів Януковича, корупцію та підтримку сепаратизму.

29 березня народні депутати України підтримали рішення відправити генерального прокурора Віктора Шокіна у відставку. За відповідне рішення проголосували 289 нардепів, виступили проти - 6, утрималися - 4 нардепи, не голосували - 40.

Однак напередодні він встиг звільнити Давіда Сакварелідзе з посади свого заступника. Причинами звільнення названі заклик та участь у мітингу за відставку Шокіна, відмова в участі у справі "діамантових прокурорів", неналежне оформлення документів щодо допуску до державної таємниці та гальмування реформ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції