Офіційно: генпрокурорка Венедіктова підписала підозру депутату Юрченку

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Офіційно: генпрокурорка Венедіктова підписала підозру депутату Юрченку

Державне бюро розслідувань

Стверджує, що вона поза політикою.

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова тепер знайшла підстави і підписала підозру депутату Олександру Юрченку, якого НАБУ вважає причетним до корупційних схем у Верховній Раді.

Про це вона повідомила у фейсбуці.

"Ми разом із прокурорами САП в цій справі провели декілька годин над вивченням матеріалів (підкреслюю - МАТЕРІАЛІВ, а не довідок або чернеток, складених від мого імені) цього кримінального провадження, в результаті чого я прийняла рішення і, відповідно - одночасно відповідальність, підписати народному депутату підозру і клопотання про обрання запобіжного заходу - тримання під вартою", - написала вона.

"Я хочу зробити важливий акцент: генеральний прокурор не працює секретарем ані детективів НАБУ, ані прокурорів САП. Це не тільки моє право вивчати матеріали справи (а не довідки чи окремі частини нсрд), це і мій обов‘язок, встановлений законом, і я маю чіткий намір це робити завжди", - додала вона і зазначила, що "поза політикою".

Якщо ми не примусимо себе сконцентруватись на справі і відповідальності, заради чого ми і займаємо ці кабінети, все...

Опубліковано Irina Venediktova Четвер, 17 вересня 2020 р.
  • Вранці 13 вересня депутат Гео Лерос опублікував пост про те, що два дні тому НАБУ нібито затримало помічника парламентаря Олександра Юрченка через хабар. Він отримав 13 тисяч доларів із домовлених 200 тисяч за законопроєкт, пов’язаний із побутовими відходами. 
  • Глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що нардеп Олександр Юрченко хоче вийти із фракції та партії на час розслідування справи про отримання хабара.
  • НАБУ оприлюднило відеоматеріали, де Юрченко у завуальованій формі просив надати йому 13 тисяч доларів за сприяння у внесення змін до законодавства і скерувало до генпрокурора проєкт повідомлення про підозру чинному народному обранцю.
  • Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що доказів хабарництва нардепа у тих матеріалах, які їй передали з НАБУ, не побачила, тому оголошення нардепу про підозру не буде. 
  • В Офісі президента вважають доречним рішення нардепа Олександра Юрченка вийти з фракції та партії "Слуги народу" на час розслідування справи про хабарництво і наголошують, що ким би не був підозрюваний, жодних винятків для нього не буде. 

Немає підстав: нардепу Олександру Юрченку неможливо оголосити про підозру

Немає підстав: нардепу Олександру Юрченку неможливо оголосити про підозру
Наступна публікація