Опонент Лукашенка побачив в Україні поширення білоруської "зарази"

Дата публікації
Перегляди
1032
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Опонент Лукашенка побачив в Україні поширення білоруської "зарази"

Олександр Лукашенко. Ілюстрація / Фото: AFP

Екс-кандидат в президенти Білорусі Алєсь Міхалевич виступив перед Конгресом США.

Білоруський опозиціонер Алєсь Міхалевич назвав режим Олександра Лукашенка вірусом, який починає поширюватись на інші країни, зокрема, Україну.

"Я би порівняв Лукашенка з Каддафі. Я закликаю США, Європейський Союз та міжнародне співтовариство не довіряти лібералізаційним іграм режиму. Співпрацюйте лише з незалежним громадянським суспільством у Білорусі, неурядовими організаціями, незалежними ЗМІ та демократичними активістами", - попросив Міхалевич.

Він розповів американцям, що таке тюрма КДБ в Білорусі, як кожного дня тюремники в чорних масках роздягали його та інших ув'язнених і щось шукали в їхньому одязі, як розтягували їм ноги шнурами, доки не порвали сухожилля. За його словами, вночі в камерах не вимикали світло, а закривати очі рукою чи хустиною було заборонено.

Про Білорусь нині не можна мовчати, наголосив Міхалевич.

"Білорусь – це така зараза нашого регіону, яка розповсюджується на Україну, Росію, але також навіть на Литву, на інші демократичні країни, які вже входять в Європейський Союз. Прикладом цього є те, що ми зараз маємо в Україні. Це централізація в Україні, те, що ми маємо політичних в'язнів в українських тюрмах. Це все було напрацьоване в Білорусі", - заявив він.

Одразу після президентських виборів білоруська влада запроторила Міхалевича до тюрми, разом із іншими кандидатами на президента. Після двох місяців тортур і допитів Міхалевича звільнили. Нині він має політичний притулок в Чехії.

Нагадаємо, нещодавно У Білорусі депутати таємно прийняли законопроект, що передбачає відповідальність за проведення мовчазних акцій протесту. Влітку в Мінську та інших великих білоруських містах країни щосереди проходили так звані "мовчазні акції протесту": люди збиралися і не викрикували жодних гасел, а просто аплодували, таким чином висловлюючи свою незгоду із політикою президента Олександра Лукашенка.

Однак правоохоронні органи розцінили це як порушення громадського порядку і деяких учасників акцій затримували. За даними білоруських правозахисників, всього за час проведення таких акцій було затримано близько двох тисяч людей. У більшості їх карали адміністративними штрафами або арештами на строк до 15 діб.

Читайте також:

У Білорусі фактично ввели заборону на протести

ЗМІ: Білорусь від критики ЄС захистили Україна та Грузія

Лукашенко звинувачують в тортурах

У Білорусі знову подорожчали продукти першої необхідності

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1032
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація