ЗМІ: Білорусь від критики ЄС захистили Україна та Грузія

Україна вважає ненормальною ситуацію, коли п'ять країн-учасниць Східного партнерства починають виступати проти шостої країни.

Пропозиція Євросоюзу країнам "Східного партнерства" спільно виступити з жорсткою критикою на адресу Білорусі була відхилена завдяки Україні та Грузії, які заблокували прийняття критичної резолюції. Про це пише "Коммерсант-Украина".

За словами одного зі співрозмовників видання, який спостерігав за процесом переговорів, найбільш активними лобістами виключення абзацу з критикою з тексту були Грузія і України.

 "Ми підтримуємо позицію ЄС - ми згодні, що в Білорусі потрібно провести демократичні вибори, і вважаємо за необхідне звільнити політв'язнів. Але є питання принципу - ми вважаємо ненормальною ситуацію, коли п'ять країн-учасниць СП починають виступати проти шостої країни. Ми не хочемо, щоб в загальних документах ВП містилася оцінка політичної ситуації в одній з країн-партнерів ", - пояснили в українській делегації.

Зазначимо, що президент Білорусі Олександр Лукашенко в своєму розпорядженні іншими даними. За його словами, найбільшу роль у блокуванні резолюції зіграли Грузія і Азербайджан.

У підсумку "білоруський абзац" довелося вирізати з тексту і опублікувати як окрему заяву, прийняту лише країнами-членами ЄС.

Згадок про політичну ситуацію в Україні резолюція теж не містила. Головним досягненням України стала відмова Євросоюзу від формулювання "довгострокова" стосовно до перспективи скасування візового режиму.

Читайте також:

Лукашенко: ЄС намагався нагнути наших друзів – нічого не вийшло

Делегація Білорусі залишила саміт "Східного партнерства"

В ЄС Україну поставили в один ряд з Білоруссю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: