У Білорусі знову подорожчали продукти першої необхідності

Влада Білорусі підвищила граничні ціни на хліб, м'ясо та молоко.

У Білорусі з 20 вересня збільшено граничні максимальні відпускні ціни на хліб, молочну продукцію і м'ясо. Таке рішення міститься в постанові Мінекономіки від 19 вересня 2011 року.

Згідно з документом, відпускні ціни на хліб житній та житньо-пшеничний, батони і хлібці з пшеничного борошна нездобні розважуванням 300 г і більше збільшуються на 10%.

Також на 10% збільшено граничні ціни на пастеризоване коров'яче молоко і кефір з коров'ячого молока (жирністю до 3,5% включно), сметану (жирністю до 25% включно), сир (жирністю до 9% включно) без смакових добавок та наповнювачів.

Крім того, на 20% збільшуються максимальні відпускні ціни на яловичину і свинину в тушах, напівтушах і четвертинах.

Раніше відпускні ціни на хліб і молочну продукцію підвищувалися на 5% на початку вересня, на м'ясо - в кінці серпня на 10%.

Мінекономіки раніше заявляло, що Білорусь буде поступово підвищувати ціни на споживчі товари до рівня країн-партнерів по ЄЕП (Росія та Казахстан) з метою усунення наявного диспаритету.

За даними Белстату, інфляція в Білорусі в серпні поточного року порівняно з липнем склала 8,9%, з груднем 2010 року - 53,6%. Річна інфляція в серпні 2011 року порівняно з серпнем 2010 року склала 60,7%.

Як відомо, фінансова криза, яка згодом переросла у загальноекономічну, у країні виникла через дії самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Наразі офіційна вартість долара в країні складає близько 5 тис. рублів, на чорному ринку він продається за 8 тис. рублів, а на безготівковому - більш ніж за 9 тис. рублів.

Читайте також:

Білоруси займають чергу за м'ясом о третій годині ночі

У Білорусі обмежать продаж м'яса і молока "в одні руки"

Лукашенко пообіцяв населенню матеріальну допомогу

Ціни у Білорусі за рік виросли на 53%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: