Пасічники б’ють на сполох: через оброблення хімікатами полів гинуть бджоли

Дата публікації
Перегляди
4220
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Пасічники б’ють на сполох: через оброблення хімікатами полів гинуть бджоли

Фото: УНІАН

Бджолярі Ніжина навіть вийшли на мітинг.

Українські аграрії обробляють хімікатами поля, але при цьому вбивають бджіл. Випадки потрави фіксують у всій країні, йдеться у сюжеті Сніданку з 1+1.

Цього тижня бджолярі з усієї країни скаржились на аграріїв через те, що вони агрохімікатами труять бджіл. Кілька днів тому терпець урвався у пасічників Ніжина. Вони мітингували під стінами Чернігівської міськради. Утім, такі проблеми не в одному регіоні.

Бджоляр Анатолій Єременко має пасіку в Пирятинському районі Полтавщини. У нього 70 сімей, порода бджіл – «українська степова». Нещодавно Анатолій звернувся до "Сніданку", щоб поділитись своєю історією: “Десь 24 квітня поблизу моєї пасіки оприскував поля кукурудзи десь. Я виїхав до них на поле, просив перенести цей обробіток у вечірній час, коли вже бджола злетиться по своїх домівках”.

Фермер не дослухався. Оприскування припинили лише після особистого втручання сільського голови, але було вже пізно. "Бджола почала гинути на очах. Перед вуликами лежали жмені бджіл, які вже були мертві, бились в конвульсіях", - згадує пасічник. 

Втрати - понад половина всіх бджіл. "Всі льотні бджоли, які могли б принести мед, померли", - розповів чоловік. Крім того, що він не збере меду акації, так ще й якість наступного меду може погіршитись. 

Як зберегти українське медовиробництво

Як зберегти українське медовиробництво

Такий масштаб проблеми у всій країні. Аграрії не завжди усвідомлюють, що бджоли беруть безпосередню участь і в їхній діяльності. "Це велика шкода не тільки бджільництву, а також аграріям. Вони не добирають урожай. Це дуже суттєві втрати від недобору урожаю. Окрім того, що гинуть бджоли, гинуть дикі запилювачі", - пояснив еколог. 

Таким чином через конфлікт бджолярів та аграріїв Україна ризикує втратити світове лідерство в експорті меду, а також недоотримати врожай.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4220
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація