Патріарх Філарет попросить Раду перейменувати УПЦ МП

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Глава УПЦ КП заявив, що "РПЦ не повинна ховатися під назвою Української церкви".

Київський патріархат звернеться до Верховної Ради України з проханням ухвалити закон про єдину православну церкву в Україні. Також йтиметься про зміну назви Української православної церкви Московського патріархату на "Російську православну церкву в Україні".

Про це "Радіо Свобода" заявив предстоятель УПЦ КП Філарет.

Предстоятель УПЦ КП розповів, що Київський патріархат вимагатиме, аби РПЦ "не ховалося під назвою Української церкви".

"Чого ми будемо вимагати? Це щоб в Україні була одна українська православна церква і щоб РПЦ не ховалася під назвою "українська", будучи по суті російською. І тому ми будемо просити Верховну Раду, щоб вона прийняла закон про те, що в Україні одна українська православна церква, а друга православна церква повинна називатися російською церквою. Тим більше, богослужіння звершують церковнослов’янською мовою, проповідь – російською мовою, захищають інтереси на сході російські", – сказав він.

Філарет також додав, що об’єднана українська церква називатиметься "Українська православна церква", а друга назва буде "Київський патріархат".

ВідеоПатріархат Філарет заявив про проведення об'єднавчого собору помісної церкви

Об'єднавчий собор помісної церкви відбудеться найближчим часом, проте дата його проведення залежить від Вселенського патріарха. Філарет зазначив, що на соборі обов'язково мають бути присутні екзархи з Константинопольської церкви, які спостерігатимуть за процесом. Філарет також розповів, що процедура обрання очільника нової церкви ще не узгоджена.

Патріархат Філарет заявив про проведення об'єднавчого собору помісної церкви

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив рішення продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Української православної церкви. Також було ухваленорішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ щодо предстоятеля УПЦ КП Філарета і предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом з тим Патріархія підкреслила неприпустимість майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

15 жовтня Російська православна церква заявила про розрив відносин з Константинопольським патріархатом. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції