Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Педіатр опинилася на лаві підсудних через смерть дитини на Буковині

Лікарку звинуватили в недбалості, котра мала трагічні наслідки.

На Буковині судять лікарку, яку звинувачують у смерті дитини після того, як минулоріч 2-річного Тимура поклали до лікарні з нібито запаленням легень, але за добу він впав у кому і через місяць помер у реанімації. Експертизи тривали цілий рік, на лаві підсудних опинилася педіатр, яка своєї провини не визнає, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Мама показує фотографію свого сина – єдину, яка в неї лишилась після смерті Тимура. Від трагедії жінка не оговталась і досі. Пригадує, як у березні минулого року сину стало зле, піднялась температура. Жінка повезла дитину в поліклініку, дільнична лікарка діагностувала запалення легенів та наполягла на негайній госпіталізації. "Вона так аж панічно: ой, що таке, чого ви так пізно? Я каже: та не те, що пізно, вчора було все добре, а рано буджу – йому вже погано", - каже Світлана Асламова.

ВідеоНа Буковині судять лікарку, яку звинувачують у смерті дитини

Минулого року дворічного Тимура поклали до лікарні з нібито запаленням легень. За добу він впав у кому, а через місяць помер у реанімації. Експертизи тривали цілий рік. Тепер педіатр на лаві підсудних. Провини своєї не визнає.  

На Буковині судять лікарку, яку звинувачують у смерті дитини

Завідувачка відділення прийшла до Тимура за кілька годин, послухала, виписала противірусні ліки та сказала пити мінеральну воду. Але вночі дитині погіршало – Тимур уже не реагував на запитання матері. Заввіділенням телефоном наказала вколоти ношпу та зробити клізму, а лікар-реаніматолог не знайшов підстав забирати хлопчика в реанімацію. Вранці Тимур почав блювати кров'ю. "Я його взяла на руки і сама занесла в реанімацію, кажу реаніматологу: ну, тепер до вас можна?" - пригадує Світлана Асламова.

В обласну дитячу лікарню Тимура повезли тільки тоді, коли дитина впала в кому. Через місяць хлопчик помер, не приходячи до тями. "Привезли у вкрай важкому стані, зразу, коли виїхав наш лікар, поставив цей діагноз – синдром Рея. З боку головного мозку і з боку печінки були порушення", - розповів виконувач обов’язків завідувача реанімаційним відділенням обласної дитячої лікарні м. Чернівці Дмитро Сорочан.

Фотогалерея На Донеччині психічно хворий обстріляв із гранатомета дитячу лікарню (2 фото)

Експертизи тривали майже рік. Правоохоронці, що досліджували обставини смерті дитини, звинувачують педіаторку. "Обвинувачується в тому, що вона, будучи медичним працівником, не вжила всіх заходів, щоб встановити правильний діагноз, що призвело до смерті дитини", - каже заступник керівника Кельменецької районної прокуратури Юрій Гінгуляк. Інтереси потерпілої, мами хлопчика, в суді представляє лише прокуратура – на адвоката у жінки немає грошей. Натомість у лікарки двоє захисників, які подають клопотання, аби справу закрили. Суд не погоджується, сама педіаторка себе винною не вважає. "Експертизи проведені упереджено, з викривленнями. Те, що воно ускладнювалося синдромом Рея, він розвинувся в мою відсутність, і там були інші лікарі, то вже інше питання", - наполягає Людмила Аузяк.

Через кілька місяців після інциденту педіаторка пішла на пенсію. Під час службового розслідування комісія обласного департаменту охорони здоров’я порушень у її роботі не знайшла, а в адміністрації лікарні запевняють, що винна мама Тимура, тому що не повідомила, чим лікувала сина вдома. "Синдром Рея дуже важкий в діагностиці. Якби їй вчасно сказали за лікування аспірином вдома, вона би звернула увагу, але, на жаль, ні бабуся, ні мама не сказали", - стверджує керівник Кельменецької ЦРЛ Майя Дутко. "Я не давала аспірин. Коли я вже згадала все точно, і казала, що це не аспірин, вони вже навіть не брали це до уваги", - спростовує це Світлана Асламова.

Кореспондент ТСН Олег Тудан

Залиште свій коментар

Вибір редакції