Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Поліцейські влаштували львів’янам несподіваний тест на людяність

Правоохоронці зімітували конфлікт та спостерігали за реакцією містян.

Тест на людяність провели у Львові патрульні поліцейські. Вони запросили двох акторів, які імітували сварку просто у середмісті, а самі стежили за реакцією перехожих, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За кілька метрів від мерії актор-чоловік начебто фізично змушував неслухняну подругу йти, куди він хоче. Більшість перехожих у людному місті спостерігали мовчки або робили вигляд, що не бачать і їх це не стосується. Коли ж хтось втручався, то щоб псевдопорушнику не перепало на горіхи від рятівників дівчини, в ситуацію втручалися копи. "Якби хтось дав по шапці, то я би, в принципі, зрозумів цю людину, і це було б логічно", - зізнався студент Данило Шепінько, який брав у часть у експерименті.

ВідеоТест на людяність: чи відреагують перехожі на привселюдне приниження дівчини

Люди, які не звернули увагу на сварливого хлопця і перелякану дівчину, пояснюють, що не бажають втручатися в чуже життя або ж просто зайняті. "Ми не зрозуміли в чому справа, ми не дивимось – ми насолоджуємося архітектурою Львова. Знаєте, в чужій країні не кожен кинеться з якоюсь реакцією дзвонити", - пояснили туристи з Білорусі. Із байдужими українцями копи проводили профілактичні бесіди та вручали листівки з порадами, що робити свідкам і жертвам насильства.

Щомісяця патрульна поліція Львова близько 700 разів виїжджає на виклики про домашнє насильство, а в деякі сім’ї по кілька разів. Скільки жертв родичів-тиранів боїться зателефонувати на 102, правоохоронці бояться й спрогнозувати. Патрульні вважають, що ситуація з домашнім насиллям критична не лише у Львові. "По Україні за рік півтори тисячі жінок гинуть від рук своїх чоловіків. Насправді це дуже серйозна проблема, і її треба піднімати. Близько 25% насильницьких тяжчих злочинів вчинені саме чоловіками проти своїх жінок", - пояснює інспектор Назар Франчук. І додає, що нерідко це відбувається через байдужість родичів, сусідів  чи випадкових свідків. Експеримент засвідчив, що заступитися за потенційну жертву готовий лише кожен п’ятий перехожий.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

Залиште свій коментар

Вибір редакції