Порошенко попросив предстоятеля УАПЦ взяти активну участь у підготовці Об'єднавчого собору

Порошенко попросив предстоятеля УАПЦ взяти активну участь у підготовці Об'єднавчого собору

На цьому соборі мають обрати голову майбутньої об'єднаної церкви.

Президент України Петро Порошенко зустрівся з предстоятелем Української автокефальної православної церкви митрополитом Макарієм.

Про це повідомляє прес-служба глави української держави.

Порошенко і Макарій привітали один одного з останніми рішеннями Синоду Вселенського патріархату, які відкривають шлях для створення єдиної Помісної православної церкви в України.

Президент зазначив, що залишився відповідальний крок - Архієрейський собор, на якому має бути обраний предстоятель об'єднаної церкви. Порошенко висловив сподівання, що митрополит Макарій візьме активну участь у підготовці цього собору.

Відео Вселенський патріархат у Стамбулі наблизив Україну до єдиної церкви

Синод тривав три дні. Його учасники вирішили продовжувати процедуру надання автокефалії українській церкві. Для цього Вселенський патріархат скасував анексію в 17 столітті Київської митрополії Московським патріархатом. Нечинною визнали анафему, накладену російською церквою на - як там вважають - "розкольників": очільників церкви Київського патріархату Філарета і автокефальної церкви Макарія. 

Вселенський патріархат у Стамбулі наблизив Україну до єдиної церкви

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів, які представляли Константинополь у Києві. РПЦ назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію" та заговорила про розкол. Окрім цього, священний синод РПЦ вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. 

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів