Порошенко призначив суддів Вищого антикорупційного суду

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За його словами, Україна йшла до цього три роки.

11 квітня президент Петро Порошенко призначив 38 суддів Вищого антикорупційного суду.

Трансляція урочистостей відбувалась на сторінці глави держави у Facebook.

"До конкурсних процедур ми залучили висококваліфікованих міжнародних експертів – колишніх суддів та прокурорів з Великої Британії, Канади, Данії, Литви, Македонії. І для мене особисто цей конкурс став справжнім проривом", - сказав він.

За його словами, відбір серед декількох сотень відбувався надзвичайно прозоро та публічно.

Цю подію Порошенко назвав довгоочікуваною. "Ми 3 роки до цього йшли. З голосування у  ВР за зміни до Конституції щодо правосуддя і закон про судоустрій", - заявив Порошенко і додав, що сам відбір відбувався 7 місяців. "Сьогодні ми бачимо результат: 38 нових суддів приступають до виконання обов’язків у новому суді", - наголосив він.

Заступник глави адміністрації президента Олексій Філатов оголосив Указ про призначення суддів, після чого судді склали присягу.

Нагадаємо, 2 серпня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", яким передбачається встановлення організаційної складової створення Антикорупційного суду. Перед тим, 12 липня, Верховна Рада внесла зміни до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням Закону України "Про Вищий антикорупційний суд". Також було підтримано поправки в закон про підзвітність апеляцій по корупційних справах, на ухваленні наполягали в Міжнародному валютному фонді.

Залиште свій коментар

Вибір редакції