Посол ЄС привітав Україну з Днем Незалежності та процитував вірш Шевченка

Дата публікації
Перегляди
687
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Посол ЄС привітав Україну з Днем Незалежності та процитував вірш Шевченка

Фото: УНІАН

Маасікас говорив українською мовою.

Посол Європейського Союзу Матті Маасікас привітав Україну з 30 річницею Незалежності.

Відеозвернення дипломата з'явилося на сторінці ЄС в Україні.

"Я родом з Естонії і я добре розумію справжнє значення незалежності, звільнення з тенет імперії. Це означає, що народ залишає негативний досвід позаду, відновлює свою ідентичність і право вирішувати власну долю. За словами Тараса Шевченка: "У своїй хаті - своя правда, і сила, і воля". Український народ ліпше знає, що для нього найкраще", - наголосив Маасікас.

У своєму зверненні він нагадав про те, що Євросоюз стояв поруч з українським народом, а Угода про асоціацію з ЄС у 2013 році символізувала "політичну волю до подальших перетворень".

Він згадує, що з перших днів незалежності ЄС стояв пліч-о-пліч з Україною та її народом, а в 2013 році захист європейських прагнень українців став ключовою рушійною силою Євромайдану.

Дипломат наголошує, що надзвичайно великим викликом для України стала незаконна анексія Криму Росією і агресія під проводом Росії на Донбасі: "Європейський вибір і європейські прагнення України повністю визнаються Європейським Союзом. Ми підтримуємо стратегічні завдання і зовнішньополітичні пріоритети України… Ми поділяємо спільні зобов’язання щодо зміцнення політичної асоціації та економічної інтеграції".

За словами Маасікаса, нині Україна стала одним з пріоритетних партнерів ЄС і одним з найбільших отримувачів фінансової допомоги.

Він зауважив: "ЄС одностайний у солідарності з Україною. Ви продовжуєте боротися за свою свободу. Євросоюз непохитно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах, а невизнання незаконної анексії Криму залишається незмінним".

Нагадаємо, 24 серпня, у 30-ту річницю незалежності України, у центрі Києва, на вулицях Хрещатик та Майдані Незалежності, відбувається святковий парад Збройних сил України. Подія розпочалася о 9:30, стежити за парадом можна онлайн.

День Незалежності України: у містах тривають ювілейні святкування, а Росію визнано агресором

День Незалежності України: у містах тривають ювілейні святкування, а Росію визнано агресором

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
30-та річниця Незалежності України
Дата публікації
Перегляди
687
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація