Правоохоронці візьмуться за витік даних про журналістів в АТО

Українські ЗМІ обурені публікацією персональних даних своїх колег.

Сепаратистський сайт оприлюднив базу даних акредитованих в АТО журналістів українських й іноземних ЗМІ. У відкритому доступі з'явився перелік з семи десятків сторінок, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ресурс, на якому його виклали, пов'язаний із самопроголошеною "ЛНР". Хоча володіти цими даними мали б виключно Служба безпеки України та Міністерство оборони.

В мережі опинилися імена, посади, місця роботи і номери мобільних телефонів журналістів, операторів, редакторів і навіть водіїв, акредитованих у зону АТО ще у перший рік її проведення.

"Я побачив цей список, і у мене перше питання, ну вибачте: якого біса? В мене обурення і запитання: як такий шалений список журналістів потрапив у мережу? Такий список має Генеральний штаб і СБУ, які нас акредитовують в зону АТО", - каже кореспондант ТСН Євгеній Агарков.

ВідеоСепаратистський сайт оприлюднив базу даних акредитованих в АТО журналістів

Витік чи злам бази даних – питання, на яке за добу поки що ніхто не відповів. Між тим, станом на жовтень 2014 року акредитація журналістів до зони АТО в Україні проходила тільки через СБУ із повним пакетом інформації.

Там запевнили: спецслужба оприлюднювала жодних списків журналістів, акредитованих в район АТО. Однак як інформація потрапила до сепаратистів і в Інтернет – ніхто не пояснив.

"Я подаю не тільки прізвище, ім'я, посаду і мобільний. Це і номер, серія, підпис людини, фотографія", - каже інформаційний продюсер ТСН Тетяна Грещишена. Вона продивилася оприлюднені дані колег, які акредитовані в АТО. Вони збігаються.

Експерти твердять, що така інформація становить пряму загрозу безпеці журналістів.

"Ризикованість розголошення контактів журналістів і особливо телефонів, тобто персональних даних, пов'язана з тим, що журналісти можуть бути об'єктом для нападів, об'єктом для переслідування", - вважає директор центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко.

Телеканал 1+1 офіційно звернувся до Ради нацбезпеки і оборони, Служби безпеки та Міністерства оборони з вимогою надати пояснення щодо обставин витоку даних. Над вечір відповісти на питання згодилися в оборонному відомстві.

"На теперішній час ми повністю виключаємо можливість викрадення, наприклад, цієї інформації з Міністерства оборони по тій простій причині, що ми не ведемо постійної статистики, починаючи з січня 2015 року. Цілком можливо, що можна було докупи зібрати ці відомості. Якось викласти. Я не думаю, що вони були з якогось ресурсу викрадені", - заявив заступник керівника прес-служби Міноборони України Олександр Мотузяник.

Ефект дежавю: кілька тижнів тому прогримів інший перелік представників ЗМІ, акредитованих в "ДНР" та "ЛНР". Його виклав український сайт "Миротворець". Тоді інформація про журналістів викликала неабияке обурення – в тому числі на Заході. Реакції на "помсту" ще не прозвучало.

"Наші спеціалісти з галузі кібербезпеки мають розслідувати такий злочин. Я не виключаю, що інформація взята з якоїсь із баз даних в Україні, але потрібно розібратися", - наголосив народний депутат, радник міністра МВС Антон Геращенко.

Відповіді на свої питання чекатиме і канал 1+1.

Кореспондент ТСН Людмила Бадалян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: