Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У ЄС вимагають вилучити дані про акредитованих у "ДНР" журналістів

Дипломати вимагають провести розслідування. 

У представництві Євросоюзу в Україні прокоментували публікацію інформації щодо акредитованих у "ДНР" журналістів, яку у відкритий доступ виклав сайт "Миротворець".

Глава представництва Ян Томбінський та посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль зустрілися зіз міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим. За результатами перемовин дипмісія опублікувала офіційну заяву, в якій закликала вилучити особисті дані журналістів.

"Вони закликали правоохоронні органи України вдатися до необхідних кроків, аби гарантувати, що усі персональні дані журналістів, оприлюднені на сайті "Миротворець", вилучені. Також вони закликали їх вжити заходів, аби цей контент більше не публікувався", - йдеться у тексті.

Також представники ЄС закликали українську владу надати захист усім журналістам, чиї прізвища потрапили у відкритий доступ. У відомстві додали, що низка представників ЗМІ із цього списку вже отримали погрози.

У ЄС закликали правоохоронні органи України провести належне розслідування.

Нагадаємо про те, що сайт "Миротворець" спричинив скандал через публікацію списків з даними тисяч українських журналістів. Крім того, цей крок викликав великий резонанс у суспільстві й медійній сфері. 

Наприклад, глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський зазначив, що публікація на сайті "Миротворець" даних іноземних журналістів, які працювали в окупованому Донбасі та отримали "акредитацію" невизнаної влади "ДНР" та "ЛНР", зашкодить репутації України.

"Інвестиція у репутаційний капітал України - не можна втрачати друзів. Те, що сталося з "Миротворцем" - це подія, яка може мати дуже негативні наслідки", - заявив Томбінський.

Він пояснив, що у списку перебувають, зокрема, журналісти-друзі України, але їх безпека не може бути під загрозою. "Так ви втрачаєте друзів", - сказав тоді Томбінський.

13 травня "Миротворець" оголосив про своє закриття, а 15 травня заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука заявив, що проект "Миротворець" поновить свою роботу.

Згодом сайт центру опублікував вибачення за попередню публікацію списку журналістів, акредитованих терористичною організацією "ДНР" і в той же час опублікував оновлений список, що містить 5412 записів. Цього разу серед даних були навіть адреси представників медіа. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції