Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У храмі в Словенії відбулась перша служба.

31 березня в Словенії розпочала свою роботу Православна церква України.

Про це повідомило українське посольство в країні у Facebook.

Як зазначається, першу святу літургію св. Василя Великого, яка відслужилася в храмі св. Урха, відвідали посол Михайло Бродович з дружиною, співробітники дипустанови та представники української громади в Словенії.

Богослужіння очолив протоієрей Василь Кучирка у співслужінні зі словенським священиком Алешом Томашевичем.

31 березня в Словенії розпочала своє функціонування Православна церква України. Сьогодні Посол Mykhailo Brodovych з...

Опубліковано Embassy of Ukraine in the Republic of Slovenia Неділя, 31 березня 2019 р.

Тим часом рішення про перехід з УПЦ Московського патріархату до новоствореної Православної церкви України ухвалили вже понад 500 парафій. Лідером за активністю переходів є Волинська область.

Нагадаємо, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

ВідеоЦерковний дрес-код: ПЦУ дозволить жінкам не покривати голову в церкві

У храм обов’язково в хустині! Цього не вимагатимуть від жінок в Українській православній церкві. Що означає давня традиція покривати голову? Та чому православним вірянам дозволять молитися сидячи? Сніданок дізнався.

Церковний дрес-код: ПЦУ дозволить жінкам не покривати голову в церкві

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні.

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Стежити за процесом переходів можна на нашій інтерактивній мапі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції