Рада дозволила армії розстрілювати людей лише за наказом президента

Рада дозволила армії розстрілювати людей лише за наказом президента

Рада дозволила армії розстрілювати людей лише за наказом президента / Фото: УНІАН

Закон дозволяє військовим застосовувати зброю у мирний час для боротьби з тероризмом, піратством, наркоторгівлею і торгівлею зброєю.

У вівторок, 15 листопада, Верховна рада врахувала пропозиції президента Віктора Януковича до закону про внесення змін до закону "Про Збройні сили України" щодо застосування зброї у мирний час.

За закон з пропозиціями президента проголосували 236 народних депутатів з 313 зареєстрованих в залі засідань.

Раніше, 6 вересня Верховна рада розширила список обгрунтувань для застосування зброї і бойової техніки у мирний час військовими, внісши зміни до закону України "Про Збройні сили".

Відповідно до закону, об'єднання, військові частини і підрозділи Збройних сил можуть залучатися для боротьби з тероризмом і піратством, посилення охорони державного кордону, суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні і континентального шельфу України та їх правового оформлення, протидії незаконним перевезенням зброї і наркотичних засобів у відкритому морі, ліквідації надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, надання військової допомоги іншим державам.

Представляючи 6 вересня законопроект глава комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко (НУ-НС) зазначив: "Це правильний законопроект, який уточнює ті загрози, які носять транскордонний глобальний характер і в локалізації яких братиме участь наша армія, незалежно від позаблокового статусу".

Депутат підкреслив, що в законопроекті не варто шукати якісь внутрішні завдання, які ускладнюють взаємини влади й опозиції.

У той же час у вівторок, 15 листопада, представник президента в парламенті Юрій Мірошниченко заявив, що прийнятий 6 вересня закон "Про Збройні сили" невиправдано розширив повноваження парламенту в частині схвалення указів президента.

За його словами, Віктор Янукович запропонував прибрати з тексту закону норму яка невиправдано розширює повноваження парламенту і народні депутати підтримали пропозицію президента.

Нагадаємо, 6 вересня, Верховна рада розширила перелік випадків за яких Збройні сили України зможуть застосовувати зброю в мирний час.

Читайте також:

Янукович скоротив українську армію на 5 тисяч "багнетів"

Президент Німеччини хоче поговорити з Януковичем, щоб з України "спала імла"

Росія взяла на озброєння ракети, здатні підривати метро за фотографією

Армії дозволили розстрілювати терористів, наркоторговців і піратів

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація